Корисне
Орієнтовний перелік питань експерту
1. Військова експертиза
Орієнтовний перелік питань, що вирішуються:
- Чи мали (могли мати) негативні наслідки для обороноздатності держави та боєздатності Збройних Сил України рішення про ліквідацію (розформування, скорочення) окремих родів військ, з’єднань, військових частин та підрозділів?
- Яким чином було організовано керівником (командиром, начальником) отримання інформації (її джерел) від міжвідомчих органів щодо обстановки у районі ведення бойових (спеціальних) дій?
- На яких посадових осіб (командирів, начальників) було покладено підготовку підрозділів, що залучалися до виконання бойових завдань, та здійснення контролю за їх готовністю та відповідність їх покладання вимогам керівних документів?
- Яким чином здійснювалося забезпечення бойових дій за видами забезпечення?
- Чи були складені плани забезпечення військ (сил) за видами забезпечення для угрупувань, що були задіяні до виконання поставленого завдання?
- Яким чином здійснювалося забезпечення підрозділів, які були визначені для виконання бойових завдань?
- Які нормативні (керівні) документи застосовувались при плануванні та організації бойових дій?
- Чи відповідали вимогам нормативних (керівних) документів, а також обстановці бойові документи (плани) за видами забезпечення частин та підрозділів, які залучалися до виконання бойового завдання?
- Чи перебувають виявлені порушення у причинно-наслідковому зв’язку з настанням тяжких наслідків, які призвели до загибелі військовослужбовців (працівників) та інших осіб, втрати озброєння та військової техніки?
- Якщо так, то які саме та чиїми діями (бездіяльністю) вони спричинені?
- Які дії (бездіяльність) керівництва (командирів, начальників) призвели до потрапляння в оточення частин та підрозділів, які залучалися до виконання бойового завдання у районі ведення бойових дій?
- Яким чином та ким саме (керівниками, командирами, начальниками) визначалася можлива загроза оточення частин та підрозділів, які залучалися до виконання бойового завдання у районі ведення бойових дій?
- Які заходи вживалися з метою запобігання оточенню та виведенню з оточення частин та підрозділів, які були задіяні до виконання бойових завдань та потрапили в оточення?
- Яким чином була організована взаємодія у районі ведення бойових дій між підрозділами Служби безпеки України, Збройних Сил України, Міністерства внутрішніх справ України, Національної гвардії України та іншими військовими формуваннями та державними органами влади?
- Яким чином було організовано вихід (прорив, відхід) частин підрозділів з оточення, хто саме здійснював забезпечення виходу (прориву, відходу) зазначених частин та підрозділів?
- Чи був виконаний передбачений нормативними актами порядок опрацювання, коригування та виконання бойових завдань?
- Чи відповідають нанесені графічні зображення на робочих картах командирів усіх рівнів поставленим завданням з ведення бойових дій (виконання бойових завдань)?
- Яким чином проводились фіксація участі у бойових діях (на усіх рівнях) та відображення щоденної звітності військових формувань перед керівництвом антитерористичної операції?
- Чи відповідали фактичні дії відповідних посадових осіб оперативній обстановці, що склалась на момент виконання бойового завдання?
- Дії (бездіяльність) яких посадових осіб, що здійснювали планування та проведення операції щодо розгрому незаконних збройних формувань (противника), перебувають у причинному зв’язку з настанням тяжких наслідків, що призвели до загибелі військовослужбовців (працівників) та інших осіб, втрати озброєння та військової техніки?
2. Екологічна експертиза
Орієнтовний перелік вирішуваних питань:
- Де знаходиться джерело негативного антропогенного впливу на конкретні об’єкти навколишнього середовища (наприклад, потенційно небезпечний об’єкт, у результаті діяльності якого відбулося забруднення навколишнього середовища)?
- Чи є на конкретній земельній ділянці, водному об’єкті тощо ознаки негативного антропогенного впливу господарської діяльності людини?
- Якщо так, то які саме?
- Чи є на об’єктах, наданих на експертизу (проба води, ґрунту), сліди забруднювальних і інших речовин, що негативно впливають на екологічний стан навколишнього середовища?
- Якщо так, то яких?
- Чи є на навколишніх предметах (наприклад, будівлях, транспортних засобах) сліди забруднювальних і інших речовин, що негативно впливають на екологічний стан навколишнього середовища?
- Чи належать речовини й матеріали (зазначити які) до групи потенційно небезпечних для екологічного стану навколишнього середовища?
- Яка кількість джерел негативного антропогенного впливу на об’єкти навколишнього середовища (наприклад, за наявності на місці події декількох потенційно небезпечних об’єктів), які їх взаємозв’язок і послідовність негативного впливу на навколишнє середовище?
- Які умови спричинили збільшення масштабів негативного антропогенного впливу на конкретні об’єкти?
- Які шляхи поширення речовин, небезпечних для навколишнього природного середовища, що погіршують його стан?
- Які екологічні ризики негативної зміни ґрунтового покриву виникають при здійсненні господарської діяльності функціонуючого об’єкта?
- Чи є проведення передбачених природоохоронних заходів достатнім для усунення виявлених ознак негативного антропогенного впливу на навколишнє середовище (водний об’єкт, ґрунтовий покрив тощо)?
- Який період часу потрібен для відновлення екологічної рівноваги, порушеної внаслідок конкретного негативного антропогенного впливу на навколишнє середовище?
- Яка причина зниження біологічної різноманітності (наприклад, зменшення рибних запасів або усихання й загибель дерев) у межах локальної земельної ділянки або водного об’єкта?
- Яким був стан (здорові/хворі) вирубаних дерев?
- Чи належать виявлені речовини до радіоактивних?
- Якщо так, то які їх дози випромінювання й активність?
- Чи є на певній ділянці (об’єкті) перевищення питомої активності й доз випромінювання порівняно з граничнодопустимими дозами (ГДД) і граничнодопустимими концентраціями (ГДК)?
- Чи є в наданих на експертизу продуктах харчування радіоактивні речовини?
- Якщо так, то чи є перевищення концентрацій радіонуклідів порівняно з граничнодопустимими концентраціями (ГДК)?
- Чи є на локальній земельній ділянці, у тому числі на місці смітника, радіоактивні речовини?
- Яка площа радіоактивного забруднення?
- Чи є в повітрі, що відібрано у житловому приміщенні і на прилеглій до будинку території, екологічно небезпечні речовини?
- Якщо так, то яка їхня концентрація, джерело їх походження та чи є перевищення їх концентрацій порівняно з граничнодопустимими концентраціями (ГДК)?
- Чи є перевищення концентрації екологічно небезпечних речовин у повітрі або рівня випромінювання порівняно із значеннями, установленими нормативами?
- Чи є перевищення концентрації екологічно небезпечних речовин у місці прориву промислових стоків порівняно з граничнодопустимими концентраціями (ГДК)?
- Чи є на досліджуваній ділянці електромагнітне випромінювання, вібрація й інші впливи?
- Чи є порушення у функціонуванні очисних споруд потенційно небезпечного об’єкта (зазначається конкретно)?
- Якщо так, то в чому вони полягають?
- Чи могла виробнича діяльність потенційно небезпечного об’єкта (зазначається конкретно) призвести до погіршення якості повітря в житлових приміщеннях?
- Чи перевищують параметри складу стічних вод граничнодопустимі концентрації (ГДК) забруднюючих речовин?
- Чи є елементи речової обстановки (зазначаються конкретно) джерелом поширення екологічно небезпечних речовин?
- Який критичний рівень забруднення (КРЗ) навколишнього середовища для даної місцевості, перевищення якого становить небезпеку для здоров’я населення й стану якості середовища?
- Які граничнодопустимі викиди (ГДВ) шкідливих речовин у водойми, атмосферне повітря, ґрунт, інші шкідливі впливи на природне середовище для даного виробничо-господарського об’єкта?
- Які граничнодопустимі концентрації (ГДК) шкідливих речовин в атмосферному повітрі, водоймах, ґрунті?
- Яка екологічна шкода заподіяна в результаті порушень правил охорони навколишнього середовища, її можливі наслідки?
- Які безпосередні причини заподіяної екологічної шкоди?
- Чи є недоліки екологічного проектування, планування даного об’єкта (району), його експлуатації (очисних, уловлювальних та інших устроїв) причиною надзвичайної екологічної ситуації?
- Які причини й умови призвели до порушень правил охорони навколишнього середовища та їх наслідків?
- Які екологічні наслідки заподіяні навколишньому природному середовищу внаслідок ведення бойових дій та/або застосування військової техніки та озброєння?
- Який розмір збитків від забруднення навколишнього природного середовища, пошкодження або знищення об’єктів тваринного та рослинного світу, що відбулося внаслідок ведення бойових дій та/або застосування військової техніки та озброєння?
У разі потреби питання з екологічної експертизи вирішуються шляхом проведення комплексної експертизи із залученням відповідних фахівців.
3. Економічні експертизи
3.1. Експертиза бухгалтерського та податкового обліку
Орієнтовний перелік вирішуваних питань:
- Чи підтверджується документально встановлена за актом інвентаризації від (зазначаються реквізити акта) нестача (надлишки) грошових коштів у касі на суму (зазначається сума) на підприємстві (указується назва установи, організації) за період (зазначити)?
- Чи підтверджується документально нестача товарно-матеріальних цінностей, встановлена за актом інвентаризації на підприємстві (зазначається назва організації), за період роботи (вказується період) матеріально відповідальної особи (зазначаються прізвище, ім'я, по батькові) у розмірі (указуються кількісні та вартісні показники)?
- Чи підтверджується документально нестача основних засобів (зазначаються назва організації, кількісні та вартісні показники)?
- Чи підтверджується розмір безпідставно виплаченої та списаної по касі (зазначається назва підприємства) заробітної плати з урахуванням даних, наданих органом (особою), який (яка) призначив(ла) експертизу (залучив(ла) експерта), та висновків почеркознавчої експертизи про те, що підписи в платіжних документах про одержання заробітної плати (номер відомості, період) учинені не особами, які в них зазначені?
- Чи обґрунтовано відшкодовано (зазначається кому і за який період) витрати на відрядження (в якій сумі)?
- Чи підтверджуються документально висновки перевірки (зазначаються реквізити акта перевірки) у частині, що стосується завищення обсягу і вартості виконаних робіт з урахуванням висновків інших видів експертиз?
- Чи підтверджується документально необґрунтоване списання будівельних матеріалів, нарахування та виплата заробітної плати на завищений обсяг і вартість виконаних робіт (з урахуванням висновків інших видів експертиз)?
- Чи підтверджується документально заявлений у позовних вимогах позивача (назва підприємства) розмір заборгованості за поставлені підприємству (назва) товарно-матеріальні цінності, виконані роботи (надані послуги) за договором (номер та дата договору) за період (зазначити період), у тому числі з урахуванням висновків інших видів експертиз?
- Чи підтверджується документально зазначене в акті податкової інспекції (указуються реквізити акта) заниження об'єкта оподаткування (указується організація) за період (зазначається який) і донарахування до сплати податків та обов'язкових платежів до бюджету (указується яких)?
- Чи відповідають визначені та задекларовані підприємством (назва) доходи за період (зазначається період) наданим первинним документам та вимогам Податкового кодексу України.
- Чи відповідають визначені та задекларовані витрати підприємством (назва) за період (зазначається період) наданим первинним документам та вимогам Податкового кодексу України.
- Чи підтверджуються документально витрати підприємства (назва) за період (зазначається період), що формують собівартість реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг?
- Чи підтверджується документально та нормативно відображення у податковому обліку підприємства (назва підприємства) нарахування амортизації за період (вказується період)?
- Чи підтверджуються документально обсяги господарських операцій та проведення розрахунків з нерезидентами?
- Чи підтверджуються документально висновки акта державної податкової інспекції (номер, дата) про завищення підприємством (назва) заявленої суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість за період (указується період)?
- Чи підтверджується документально встановлений за актом перевірки державної податкової інспекції фінансовий результат за операціями з цінними паперами і корпоративними правами (назва підприємства) за період (указується період) у розмірі (вказується сума)?
- Чи підтверджується документально визначений об’єкт оподаткування з доходів, виплачених підприємством (назва підприємства) нерезиденту (назва) із джерелом його походження з України у періоді (вказується період)?
- Чи підтверджується документально обґрунтованість застосування підприємством (назва) нульової ставки з податку на додану вартість за експортними операціями за контрактом (номер, дата)?
- Визначити основні економічні показники (ліквідності, платоспроможності та прибутковості) господарсько-фінансової діяльності (зазначити організацію) на дату укладання або закінчення терміну дії угоди (зазначити реквізити). Як вказані показники характеризують господарсько- фінансову діяльність (зазначити організацію, підприємство)?
- Чи підтверджується документально сума внеску до статутного фонду (зазначається організація або учасник) та розрахунок розміру частини майна, що підлягає поверненню учаснику, який вибув зі складу засновників (зазначається дата виходу)?
- Чи підтверджується документально розмір збитку від необґрунтованого заниження (несплати) орендної плати (зазначається організація) за період (зазначається який) і в якій сумі?
- Чи є у вартості об'єктів нерухомості (яких саме), що підлягали приватизації, частка фінансування споруд за рахунок державних коштів відповідно до наданих установчих та первинних документів?
- Чи підтверджуються документально висновки акта перевірки щодо нецільового використання бюджетних коштів, отриманих підприємством (назва) за бюджетною програмою (назва програми)?
- Чи підтверджується документально розрахунок пенсійних виплат громадянину (прізвище, ім’я, по батькові), проведений установами Пенсійного фонду України за період (зазначається дата)? Чи мають показники фінансово-економічного стану підприємства (назва) за період (вказати період) ознаки доведення до банкрутства, фіктивного банкрутства, прихованого банкрутства?
- Чи підтверджуються документально висновки акта перевірки стосовно наявності у підприємства (організації) (назва) заборгованості з виплати заробітної плати станом на (зазначити дату)?
- Чи була у підприємства (назва) фінансова можливість виплатити в повному обсязі (або частково) нараховану заробітну плату у період (вказати період) за рахунок власних обігових коштів з урахуванням черговості платежів згідно з вимогами законодавства?
- На які потреби були витрачені грошові кошти підприємства (назва) в період існування заборгованості по заробітній платі перед своїми працівниками?
- Чи призвело витрачання коштів підприємства (організації) (назва) на виробничі потреби протягом року до скорочення заборгованості з оплати праці станом (зазначити дату).
- Якщо так, то які саме суми коштів були спрямовані на поточну оплату праці, а які на погашення заборгованості попередніх періодів?
- Чи підтверджується документально та нормативно розрахунок дивідендів до виплати, здійснений підприємством (назва) емітенту корпоративних прав (назва юридичної або прізвище, ім’я, по батькові фізичної особи) за період (зазначається період)?
- Спори про визнання права
- Чи є знак для товарів і послуг за свідоцтвом України №000 таким, що не мав розрізняльної здатності на дату ХХ.ХХ.ХХХХ р?
- Чи складається знак для товарів і послуг за свідоцтвом України №000 лише з позначень, що є загальновживаними, як позначення товарів і послуг певного виду?
- Чи складається знак для товарів і послуг за свідоцтвом України №000 лише з позначень чи даних, що є описовими при використанні щодо зазначених у свідоцтві товарів і послуг або у зв'язку з ними?
- Чи є знак для товарів і послуг за свідоцтвом України №000 оманливим?
- Чи складається знак для товарів і послуг за свідоцтвом України №000 лише з позначень, що є загальновживаними символами або термінами?
- Спори про порушення прав Чи є знак для товарів і послуг за свідоцтвом України №000 тотожним або схожим зі знаком для товарів і послуг за свідоцтвом №111 настільки, що їх можна сплутати?
- Чи є знак для товарів і послуг за свідоцтвом України №000 таким, що може ввести в оману щодо товару, послуги або особи (ААА), яка виробляє товар або надає послугу?
- Чи є знак для товарів і послуг за свідоцтвом України №000 тотожнім або схожим з фірмовим найменуванням «ВВВ» настільки, що їх можна сплутати?
- Чи є знак для товарів і послуг за свідоцтвом України №000 тотожнім або схожим з зазначенням походження товарів «ААА», настільки, що їх можна сплутати?
- Чи є позначення «ААА» нанесене на (вказати куди) або застосоване у (вказати де) тотожним або схожим настільки, що його можна сплутати із зареєстрованим знаком для товарів і послуг за свідоцтвом України №000?
- Чи є знак для товарів і послуг за свідоцтвом України №000 тотожнім або схожим з позначенням «ААА», яке стало відомим в Україні до дати подання заявки на знак для товарів і послуг за свідоцтвом України №000?
- Чи відтворює знак для товарів і послуг за свідоцтвом України №000 промисловий зразок за патентом України №111?
- Чи відтворює знак для товарів і послуг за свідоцтвом України №000 відомий в Україні твір «ААА» або його частини, що мають самостійне значення (назву, цитату, персонаж)?
- Чи відтворює знак для товарів і послуг за свідоцтвом України №000 твір мистецтва «ААА» або його фрагменти?
- Яка ринкова (або неринкова) вартість майнових прав на об’єкт права інтелектуальної власності станом на дату (вказати)?
- Який мінімальний розмір авторської винагороди має сплатити роботодавець (замовник) автору об’єкту права інтелектуальної власності?
- Який розмір реальних збитків, які зазнав правовласник об’єкту інтелектуальної власності внаслідок дій особи N (підприємства «А»)?
- Який розмір доходів (упущена вигода), які правовласник об’єкту інтелектуальної власності міг би реально одержати за звичайних обставин, якби його право не було порушене внаслідок дій особи N (підприємства «А»)?
- Спори про визнання права
- Чи відповідає винахід за патентом №000 умові патентоздатності «винахідницький рівень» відповідно до матеріалів справи?
- Чи відповідає винахід (корисна модель) за патентом №000 умові патентоздатності «новизна» відповідно до матеріалів справи?
- Чи відповідає винахід (корисна модель) за патентом №000 умові патентоздатності «промислова придатність» відповідно до матеріалів заявки?
- Чи містить формула винаходу (корисної моделі) за патентом України №000 ознаки, яких не було у поданій заявці?
- Чи є помилка у формулі винаходу (корисної моделі) за патентом України №000, що виправлена державним реєстром на прохання патентовласника, очевидною?
- Чи є технічне рішення винаходу (корисної моделі) описом існуючих пристроїв або процесів?
- Чи відображена речовина «ААА», спосіб отримання хімічної речовини «ВВВ», зазначеної у формулі винаходу (корисної моделі), у описі до патенту України №000?
- Спори про порушення прав
- Чи використовується у продукті «ААА» кожна ознака винаходу (корисної моделі), що включена до незалежного пункту формули за патентом №000, або ознака еквівалентна їй?
- Чи використовується у хімічній речовині «ААА» кожна ознака винаходу (корисної моделі), що включена до незалежного пункту формули за патентом №000, або ознака еквівалентна їй?
- Чи використовується у процесі «ААА» кожна ознака винаходу (корисної моделі), що включена до незалежного пункту формули за патентом №000, або ознака еквівалентна їй?
- Чи кожна ознака винаходу (корисної моделі), що включена до незалежного пункту формули за патентом №000, відображена в документації «ААА», яка передана в рамках економічного (науково-технічного) співробітництва, ліцензійної угоди тощо?
- Чи використовується ліцензіатом кожна ознака запатентованого винаходу (корисної моделі) за патентом України №000 за його (її) технічною сутністю умовам, що визначені ліцензійним договором?
- Спори про визнання права
- Чи містить інформація (вказати, яка інформація) ознаки комерційної таємниці?
- Чи містить інформація (вказати яка) ознаки ноу-хау?
- Чи набута інформація (вказати яка), що використовується (юридичною особою або особою-підприємцем), шляхом вивчення відкритих даних, що містяться у відомостях (вказати джерела інформації) відповідно до матеріалів справи?
- Чи набута інформація (вказати яка) реінжинірингом зразків продукції (вказати зразки продукції) відповідно до матеріалів справи?
- Чи містяться у відомостях, наданих (вказати ким) даних, що інформація (вказати яка) була отримана у результаті власних розробок або досліджень (вказати яких саме)?
- Чи вирішується за допомогою раціоналізаторської пропозиції «ААА» рішення задачі, що вказані в заяві й додатках до неї (кресленнях, схемах, ескізах тощо)?
- Чи використовувалась пропозиція «ААА» на підприємстві «А» до дати подання на неї заяви на цьому підприємстві, відповідно до матеріалів справи?
- Чи було передбачене технологічне (організаційне) рішення задачі в розпорядницьких (або інших) документах підприємства «А», достатнє для його здійснення, відповідно до матеріалів справи?
- Спори про порушення прав
- Чи використовуються у виробі (організаційному рішенні) «XXX» ознаки раціоналізаторської пропозиції, що вказані в заяві й додатках до неї (кресленнях, схемах, ескізах тощо)?
- Спори про визнання права: Чи є об’єкт дослідження «ААА» (або його частина, яка може використовуватися самостійно) результатом творчої праці відповідно до матеріалів справи?
- Чи містить у собі об’єкт дослідження (або його частина, яка може використовуватися самостійно) ознаки об’єкта авторського права відповідно до матеріалів справи? Чи є твір «ААА» переробкою твору «ВВВ»?
- Якщо так, чи має ця переробка творчий характер? Чи є твір «ААА» перекладом твору «ВВВ»?
- Якщо так, чи має цей переклад творчий характер?
- Спори про порушення прав:
- Чи мало місце відтворення твору «ААА» (або його частина, яка може використовуватися самостійно) при створенні твору «ВВВ»?
- Чи відтворено назву (цитату, персонаж) твору «ААА» у знаку для товарів і послуг «ВВВ»?
- Чи відтворено назву (цитату, персонаж) твору «ААА» у комерційному (фірмовому) найменуванні «ВВВ»?
- Чи включено твір «ААА» як складову частину до збірника «ВВВ» (антології, енциклопедії тощо)?
- Чи є твір «ААА» переробкою твору «ВВВ»?
- Якщо так, чи має ця переробка творчий характер?
- Чи є твір «ААА» перекладом твору «ВВВ»? Якщо так, чи має цей переклад творчий характер?
- Спори про визнання права
- Чи відповідає промисловий зразок за патентом України №000 умові патентоздатності «новизна», відповідно до матеріалів справи?
- Чи присутні в сукупності ознак промислового зразка за патентом України №000 ознаки, яких не було у матеріалах заявки?
- Чи містить зображення промислового зразка за патентом України №000 знак для товарів і послуг за свідоцтвом №222, який був раніше зареєстрований чи заявлений на реєстрацію в Україні на ім'я іншої особи?
- Чи містить зображення промислового зразка за патентом України №000 фірмове найменування «ААА», що відоме в Україні і належить ТОВ «ААА», яке одержало право на нього до дати подання до Установи заявки на промисловий зразок?
- Чи містить зображення промислового зразка за патентом України №000 кваліфіковане зазначення походження товарів «ААА»?
- Чи містить зображення промислового зразка за патентом України №000 відомий в Україні твір «ААА» або його частини, що мають самостійне значення (назву, цитату, персонаж)?
- Спори про порушення прав
- Чи використано у виробі «ААА» сукупність суттєвих ознак промислового зразка за патентом України №000?
- Чи містить сорт «ХХХ» ознаки об’єкта інтелектуальної власності відповідно до наданих матеріалів?
- Чи відповідає сорт «ХХХ» таким критеріям як новизна,відмінність, однорідність та стабільність відповідно до наданих матеріалів?
- Чи відповідає гібрид «ХХХ» задекларованим морфологічним ознакам за державною реєстрацією як гібрид першого покоління?
- Чи є ідентичними морфологічні ознаки сорту «ХХХ» та наданого на дослідження зразка посівного матеріалу?
- Чи містить сорт «ХХХ», який вирощувався на полях фірми N, ознаки сорту «YYY», який охороняється патентом України № 000?
- Чи відповідають ознаки сорту «ХХХ», який вирощувався на полях фірми N, з ознаками зазначеними у опису (кодовій формулі) сорту «YYY» , який охороняється патентом України № 000?
- Чи є назва сорту «ХХХ» тотожною (подібною) з назвою сорту «YYY»?
- Чи містить у собі топографія інтегральної мікросхеми ___ ознаки оригінальності згідно з відомостями, зазначеними в матеріалах справи?
- Чи наявні у топографії інтегральної мікросхеми «Х» елементи, яких не було у поданій заявці?
- Чи використано у топографії інтегральної мікросхеми «Х» всю сукупність ознак топографії інтегральної мікросхеми «Y»?
- Чи має об’єкт, що досліджується, ознаки передачі (програми) організації мовлення?
- Якщо так, то які саме ознаки передачі (програми) організації мовлення притаманні об’єкту, що досліджується?
- Чи мало місце повне або часткове використання програми (передачі) організації мовлення (назва) у процесі діяльності особи (назва юридичної особи або прізвище, ім’я, по батькові фізичної особи)?
- Які несправності, виходячи з вимог Правил дорожнього руху до технічного стану ТЗ, мала (мав) система (механізм, вузол, агрегат) даного ТЗ?
- Чи є в досліджуваному ТЗ несправності, які могли бути технічною причиною виникнення ДТП?
- Коли, відносно моменту ДТП, її настання чи в процесі її розвитку, виникли дані несправності?
- Яка причина відмови даного механізму, системи (рульового управління, гальмової системи тощо) ТЗ?
- Чи мав водій можливість виявити несправність до моменту ДТП?
- Чи мав водій технічну можливість запобігти пригоді за наявності даної несправності?
- Якою була швидкість ТЗ у різні моменти розвитку ДТП (якщо сліди різної довжини або перериваються, на це слід указати)?
- Яка була швидкість ТЗ з урахуванням пошкоджень, які він отримав при зіткненні?
- Яка максимально припустима швидкість ТЗ за умови даної видимості дороги (зазначається, якою була видимість дороги)?
- Яка максимально припустима швидкість ТЗ на закругленні дороги даного радіуса?
- Яка найменша безпечна дистанція між ТЗ в умовах даної дорожньої обстановки?
- Яка відстань необхідна для безпечного обгону попутного ТЗ в умовах даної дорожньої обстановки?
- Який гальмовий та (або) зупинний шлях ТЗ за певної швидкості його руху в умовах даної дорожньої обстановки?
- Як повинен був діяти водій у даній дорожній обстановці згідно з технічними вимогами Правил дорожнього руху?
- Чи мав водій технічну можливість запобігти наїзду з моменту виникнення небезпеки для руху або з моменту виявлення перешкоди для руху?
- Чи відповідали дії водія технічним вимогам Правил дорожнього руху?
- Чи були з технічної точки зору дії водія ТЗ у причинному зв'язку з виникненням ДТП?
- З якою швидкістю рухався ТЗ?
- Якщо ця швидкість перевищувала встановлені обмеження (зазначається, які саме), то чи мав водій технічну можливість уникнути контакту з перешкодою (зазначається, якою саме), якщо ця швидкість не перевищувала припустиму?
- Чи відповідає розроблена проектно-кошторисна документація вимогам нормативно-правових актів у галузі будівництва (ДБН, СНиП тощо)?
- Якщо не відповідає, то в чому полягають невідповідності?
- Чи відповідають виконані будівельні роботи проектній документації та вимогам нормативно-правових актів у галузі будівництва?
- Якщо не відповідають, то в чому полягають невідповідності?
- Чи відповідають об’єкти (будівлі, споруди тощо) проектно-технічній документації на їх будівництво (ремонт, реконструкцію) та вимогам нормативно-правових актів у галузі будівництва.
- Якщо не відповідають, то в чому полягають невідповідності?
- Чи відповідають виконані будівельні роботи (або окремі елементи об’єктів нерухомого майна, конструкції, вироби, матеріали тощо) проектно- технічній документації та вимогам нормативно-правових актів у галузі будівництва (ДБН, СНиП, стандартам, технічним умовам тощо)?
- Якщо не відповідають, то в чому полягають невідповідності? Який перелік та об’єми фактично виконаних будівельних робіт з будівництва (ремонту, реконструкції)?
- Яка вартість фактично виконаних робіт з будівництва (ремонту, реконструкції) об’єктів?
- Чи відповідають обсяги та вартість фактично виконаних робіт з будівництва (ремонту, реконструкції) об’єктів обсягам та вартості, визначеним проектно-кошторисною або первинною звітною документацією з будівництва?
- Чи відповідає первинна звітна документація (форми КБ-2в, КБ-3 тощо) з будівництва (ремонту, реконструкції) за порядком складання і наведеними розрахунками вимогам нормативно-правових актів у галузі будівництва?
- Якщо не відповідає, то в чому полягають невідповідності? Я
- кий вид будівництва (нове будівництво, реконструкція, капітальний ремонт тощо) фактично виконаний на об’єкті?
- Чи є об’єкт (результат виконання робіт) нерухомим майном?
- Який ступінь будівельної готовності незавершеного будівництвом об’єкта?
- Яка група капітальності (категорія складності, ступінь вогнестійкості) об’єкта?
- Який технічний стан (ступінь фізичного зношення) об’єкта нерухомого майна (будівлі, споруди тощо)?
- Чи є об’єкт нерухомого майна (будівля, споруда) аварійним?
- Які пошкодження об’єкта (будівлі, квартири, приміщення, оздоблення тощо) виникли внаслідок залиття, пожежі, стихійного лиха, механічного впливу, просідання ґрунту на підроблюваних територіях тощо?
- Яка технічна причина пошкоджень та руйнувань об’єкта нерухомого майна (елементів, конструкцій, інженерних мереж тощо)?
- Яка вартість ремонтно-будівельних робіт, проведення яких необхідне для усунення пошкоджень унаслідок залиття, пожежі, стихійного лиха, механічного впливу, просідання ґрунту тощо?
- Який розмір завданої матеріальної шкоди об’єкту (будівлі, квартирі, приміщенню, оздобленню тощо) унаслідок його залиття, пожежі, стихійного лиха, механічного впливу, просідання ґрунту тощо?
- Яке функціональне призначення приміщень?
- Чи належать приміщення будинку до нежитлових (допоміжних)?
- Чи є технічна можливість відповідно до вимог нормативно-правових актів у галузі будівництва розділити (виділити частку; визначити порядок користування) об’єкт нерухомого майна відповідно до часток співвласників (вказати частки)?
- Які варіанти розподілу (виділення частки; визначення порядку користування) об’єкта нерухомого майна можливо визначити відповідно до часток співвласників (вказати частки) та вимог нормативно-правових актів?
- Чи належить будівля за архітектурним вирішенням (стилем) до категорії культових споруд: храмів, церковних споруд? (Зазначене питання може вирішуватись шляхом проведення комплексної експертизи із залученням відповідних фахівців.)
- Які організаційні та технічні причини виникнення надзвичайної ситуації?
- Які особи, причетні до події, мали технічну можливість запобігти настанню надзвичайної ситуації та які їх дії (бездіяльність) з технічної точки зору знаходились в прямому (безпосередньому) причинно-наслідковому зв'язку з настанням події та її негативними наслідками?
- Чи відповідають дії осіб, причетних до створення загрози загибелі людей або настання інших тяжких наслідків на виробництві, вимогам відповідних нормативно-правових актів з охорони праці?
- Що стало причиною загрози загибелі людей або настання інших тяжких наслідків на виробництві?
- Дії яких осіб у даній виробничій ситуації не відповідають вимогам нормативно-правових актів з охорони праці?
- Чи відповідали фактичні техніко-експлуатаційні показники (рівність, коефіцієнти зчеплення та шорсткості тощо) автомобільної дороги вимогам безпеки дорожнього руху?
- Чи відповідали роботи з проведення ремонту, експлуатації та утримання доріг вимогам безпеки дорожнього руху?
- Чи були невідповідності дорожніх умов вимогам нормативних документів у причинному зв'язку з подією ДТП?
- Чи забезпечує організація дорожнього руху на дослідній ділянці дороги безпеку дорожнього руху?
- Чи відповідали геометричні параметри автомобільної дороги вимогам нормативної документації?
- Чи відповідають розроблена документація із землеустрою на земельну ділянку та її затвердження вимогам земельного законодавства та іншим нормативним документам з питань землеустрою та землекористування?
- Якщо не відповідають, то в чому полягають невідповідності?
- Чи змінено та затверджено цільове призначення земельної ділянки відповідно до вимог земельного законодавства та інших нормативних документів з питань землеустрою та землекористування?
- Якщо ні, то в чому полягають невідповідності?
- Чи відповідає фактичне землекористування правовстановлювальним документам, документації із землеустрою на земельні ділянки та нормативно-правовим актам?
- Чи відповідає виконана нормативна грошова оцінка земель вимогам нормативно-правових актів?
- Чи міститься на даному носії інформація стосовно (зазначити, яка інформація цікавить) і у якому вигляді?
- Чи містить носій досліджуваного комп'ютера інформацію про певні (зазначити, які саме) дії користувача?
- Чи піддавався досліджуваний накопичувач певним процедурам з метою знищення інформації?
- Чи могла бути створена зазначена інформація на цьому комп'ютері чи вона перенесена з іншого носія?
- Яким чином інформація (зазначити, яка саме) перенесена до досліджуваного комп'ютера (носія)?
- Яка технологія та хронологія створення електронного документа (зазначити електронний документ та певний зміст)?
- Які атрибути (час друку, редагування, створення, видалення тощо) файлів, що містять інформацію стосовно... (зазначити зміст)?
- Чи містить накопичувач інформації досліджуваного комп'ютера певне (зазначити, яке саме - встановлене, не встановлене) програмне забезпечення?
- Які функціональні несправності мають дане комп'ютерне обладнання або його окремі складові та пристрої і як ці несправності впливають на роботу обладнання в цілому?
- Чи можливо виконання певних дій за допомогою даного програмного продукту?
- Чи можливе вирішення певного завдання за допомогою даного програмного продукту?
- Чи реалізовані у даному програмному продукті (програмному коді) функції, передбачені технічним завданням на його розробку?
- Які тип, марка, модель телекомунікаційного засобу (системи)?
- Чи в робочому стані знаходиться телекомунікаційний засіб (об'єкт)?
- Які характеристики підключень до мережі має телекомунікаційний засіб?
- Чи змінювались користувачем телекомунікаційної мережі налаштування окремих пристроїв, у який час, які їх значення?
- Який загальний характер підключень до телекомунікаційної мережі виконував об'єкт (телекомунікаційна система, засіб)?
- За допомогою яких програмних засобів здійснювалось підключення до телекомунікаційної мережі?
- Яка топологія апаратних засобів, об'єднаних у телекомунікаційну систему?
- Чи відповідає функціонування телекомунікаційного засобу (системи) технічній документації?
- Які технічні характеристики (параметри) має телекомунікаційний засіб (система)?
- Чи мав місце факт доступу до телекомунікаційної системи та в який спосіб?
- Чи мало місце використання ресурсів та інформації в телекомунікаційній системі та в який спосіб?
- Чи мав місце факт передачі (отримання) інформації в телекомунікаційній системі та в який спосіб?
- Чи є ознаки втручання в роботу телекомунікаційної системи?
- Чи могли апаратні засоби об'єднуватись у телекомунікаційну мережу та за якими ознаками?
- Які шляхи маршрутизації даних у телекомунікаційній системі?
- Чи можливо використання телекомунікаційного засобу (обладнання) для вказаних цілей?
- Чи відповідає виконання електрообладнання даному середовищу?
- Визначити технічні характеристики електрообладнання, що надане на дослідження?
- Чи були електроустановка, електроприлад чи електромережа у справному стані?
- Якщо ні, то які причини несправності?
- Чи виникли несправності внаслідок заводських дефектів, чи до несправностей призвела експлуатація з порушенням вимог заводу-виробника?
- Чи суперечив стан електропроводки об'єкта нормативним вимогам?
- Чи відповідає перетин жил електропроводів струмовому навантаженню та потужності об'єктів споживача?
- Чи відповідають характеристики влаштувань електрозахисту (плавкого запобіжника, автоматичного вимикача тощо) нормативним вимогам?
- Чи мають улаштування електрозахисту зміни та переробки конструкції?
- Якщо так, то як це позначилось на їх характеристиках?
- У якому стані були на об'єкті пристрої заземлення та захисту від блискавки?
- Чи відповідали вони нормативним вимогам?
- Чи мають струмопровідні частини електрообладнання ознаки аварійних явищ (оплавлення, сліди струмоперевантаження, короткого замикання тощо)?
- Яка причина виникнення короткого замикання в електрообладнанні споживача?
- Який механізм виникнення та розвитку аварійного режиму роботи електроустановки?
- Чи спрацювало улаштування електрозахисту при аварійному режимі електроустановки?
- Якщо ні, то чим це викликано?
- Чи відповідають електромережа та підключення електролічильника споживача нормативним вимогам?
- Чи дозволяла схема підключення споживача користуватися електроенергією поза приладом обліку?
- Які межі відхилення напруги в мережі споживача допускаються нормативними документами?
- Чи відповідає електрообладнання з існуючими елементами електрозахисту нормативним документам?
- У якому технічному стані були елементи верхньої (нижньої) будови колії на n-му пікеті n-го кілометра перегону А-В у момент сходження з рейок рухомого складу і чи відповідав цей стан вимогам нормативних документів, що діють на залізничному транспорті України (якщо технічний стан не відповідав вимогам нормативних документів, то у чому саме полягає ця невідповідність)?
- У якому технічному стані були елементи ходових частин і конструкцій рухомого складу, який зійшов з рейок, і чи відповідав цей стан вимогам нормативних документів, що діють на залізничному транспорті України (якщо технічний стан не відповідав вимогам нормативних документів, то у чому саме полягає ця невідповідність)?
- У якому технічному стані була гальмівна система рухомого складу і чи відповідав цей стан вимогам нормативних документів, що діють на залізничному транспорті України (якщо технічний стан не відповідав вимогам нормативних документів, то у чому саме полягає ця невідповідність)?
- У якому технічному стані була система сигналізації, централізації та блокування (або її окремі елементи) на станції А (на перегоні А-В) і чи відповідав цей стан вимогам нормативних документів, що діють на залізничному транспорті України (якщо технічний стан не відповідав вимогам нормативних документів, то у чому саме полягає ця невідповідність)?
- У якому технічному стані була система попередження зіткнень на залізничному переїзді і чи відповідав цей стан вимогам нормативних документів, що діють на залізничному транспорті України (якщо технічний стан системи не відповідав вимогам нормативних документів, то у чому саме полягає ця невідповідність)?
- Чи відповідало розташування та облаштування залізничного переїзду вимогам нормативних документів, що діють на залізничному транспорті України (якщо ні, то у чому саме ця невідповідність проявилась)?
- Якими положеннями нормативних документів, що діють на залізничному транспорті України, повинні були керуватися посадові особи господарства перевезень при формуванні поїзда, у якому відбулося сходження з рейок рухомого складу?
- Чи мала місце невідповідність дій посадових осіб господарства перевезень вимогам нормативних документів, що діють на залізничному транспорті України, при формуванні поїзда, у якому відбулося сходження з рейок рухомого складу (якщо мала, то у чому саме полягає ця невідповідність)?
- Якими положеннями нормативних документів, що діють на залізничному транспорті України, повинні були керуватися члени локомотивної бригади до сходження з рейок (зіткнення, наїзду), у момент сходження з рейок (зіткнення, наїзду) та після сходження з рейок (зіткнення, наїзду) рухомого складу?
- Чи мала місце невідповідність дій членів локомотивної бригади вимогам нормативних документів, що діють на залізничному транспорті України, при веденні поїзда, в якому відбулося сходження з рейок рухомого складу (зіткнення, наїзд) (якщо мала, то у чому саме полягає ця невідповідність)?
- Якими положеннями нормативних документів, що діють на залізничному транспорті України, повинні були керуватися посадові особи господарства перевезень у процесі виконання поїзної (маневрової) роботи?
- Чи мала місце невідповідність дій посадових осіб господарства перевезень вимогам нормативних документів, що діють на залізничному транспорті України, у процесі виконання поїзної (маневрової) роботи (якщо мала, то у чому саме полягає ця невідповідність)?
- Якими положеннями нормативних документів, що діють на залізничному транспорті України, повинні були керуватися посадові особи колійного господарства у процесі технічного утримання (ремонту) залізничної колії на n-му пікеті n-го кілометра перегону А-В?
- Чи мала місце невідповідність дій посадових осіб колійного господарства вимогам нормативних документів, що діють на залізничному транспорті України, у процесі технічного утримання (ремонту) залізничної колії на n-му пікеті n-го кілометра перегону А-В (якщо мала, то у чому саме ця невідповідність полягає)?
- Якими положеннями нормативних документів, що діють на залізничному транспорті України, повинні були керуватися посадові особи локомотивного (вагонного) господарства у процесі технічного утримання (ремонту) рухомого складу?
- Чи мала місце невідповідність дій посадових осіб локомотивного (вагонного) господарства вимогам нормативних документів, що діють на залізничному транспорті України, в процесі технічного утримання (ремонту) рухомого складу (якщо мала, то у чому саме полягає ця невідповідність)?
- Якими положеннями нормативних документів, що діють на залізничному транспорті України, повинні були керуватися посадові особи господарства сигналізації, централізації та блокування у процесі технічного утримання (ремонту) системи попередження зіткнень на залізничному переїзді?
- Чи мала місце невідповідність дій посадових осіб господарства сигналізації, централізації та блокування вимогам нормативних документів, що діють на залізничному транспорті України, у процесі технічного утримання (ремонту) системи попередження зіткнень на залізничному переїзді (якщо мала, то у чому саме полягає ця невідповідність)?
- Яка безпосередня технічна причина сходження з рейок (зіткнення, наїзду) рухомого складу (вказати кількість вагонів, що зійшли, номер поїзда, місце та час сходження, зіткнення, наїзду)?
- Яка послідовність проміжних технічних причин, що призвели до формування безпосередньої технічної причини сходження з рейок (зіткнення, наїзду) рухомого складу?
- Чи можливо було з технічної точки зору запобігти залізнично- транспортній пригоді?
- Який фактичний порядок користування земельною ділянкою?
- Яка конфігурація, проміри та площа земельної ділянки, що перебуває у користуванні співвласника (співвласників)?
- Чи відповідає фактичне розташування будівель, споруд та інших об'єктів відносно меж земельних ділянок технічній документації?
- Чи є порушення меж (або накладання) земельних ділянок відповідно до правовстановлювальних документів та документації із землеустрою на ці земельні ділянки?
- Чи є технічна можливість відповідно до вимог нормативно-правових актів розділити земельну ділянку (встановити порядок її користування) відповідно до часток співвласників (зазначити частки)?
- Які варіанти розподілу земельної ділянки (порядку її користування) можливі відповідно до часток співвласників (зазначити частки) та вимог нормативно-правових актів?
- Які варіанти технічно можливі для влаштування проїзду (проходу) на земельну ділянку?
- Чи є технічна можливість встановлення земельного сервітуту на ділянці?
- Якщо так, то надати варіанти встановлення земельного сервітуту.
- Які причини виникнення надзвичайної екологічної ситуації та які обставини їх обумовили?
- Недотримання вимог яких нормативних актів з охорони навколишнього природного середовища допущені у досліджуваному випадку надзвичайної екологічної ситуації?
- Дії яких осіб не відповідали вимогам нормативних актів з охорони навколишнього природного середовища?
- Дії (бездіяльність) яких осіб знаходяться з технічної точки зору у причинному зв’язку з настанням досліджуваної події?
- Наведений перелік не є вичерпним.
- Перед інженерно-екологічною експертизою можуть бути поставлені й інші питання в межах предмета експертного дослідження.
- Яка вартість (зазначити вид вартості: ринкова, залишкова, ліквідаційна, вартість ліквідації, спеціальна, інвестиційна тощо) об’єкта нерухомого майна (зазначити об’єкт: будівля, приміщення, квартира, споруда тощо)?
- Яка вартість (зазначити вид вартості: ринкова, залишкова, ліквідаційна, вартість ліквідації, спеціальна, інвестиційна тощо) частки (зазначити частку: ½, ¼ тощо) об’єкта нерухомого майна (зазначити об’єкт: будівля, приміщення, квартира, споруда тощо)?
- Чи відповідає виконана оцінка нерухомого майна (зазначити об’єкт) вимогам нормативно-правових актів з оцінки майна, методології, методам, оціночним процедурам?
- Яка вартість (зазначити вид вартості: ринкова, ліквідаційна, спеціальна, інвестиційна тощо) земельної ділянки?
- Яка вартість (зазначити вид вартості: ринкова, ліквідаційна, спеціальна, інвестиційна тощо) частки (зазначити частку: - 1 /2, - 1 /4 тощо) земельної ділянки?
- Яка вартість права користування (зазначити право: постійного користування, оренди тощо) земельною ділянкою?
- Чи відповідає виконана оцінка земельної ділянки (або права користування земельною ділянкою) вимогам нормативно-правових актів з оцінки майна, методології, методам, оціночним процедурам?
- Де був осередок пожежі (місце виникнення початкового горіння)?
- Якими шляхами поширювався вогонь від осередку пожежі?
- Яка причина виникнення пожежі?
- Чи відповідав стан об'єкта вимогам Правил пожежної безпеки?
- Який час тривала пожежа?
- Чим пояснюється найбільш інтенсивне горіння в даному місці об'єкта?
- Чи можливе загорання даної речовини (матеріалу) від даного джерела запалювання?
- Чи можливе самозаймання даних речовин (матеріалів) за певних умов конкретного випадку?
- Яка температура самоспалахування даної речовини (матеріалу)?
- Яка максимальна температура горіння даних матеріалів?
- Чи не є причиною виникнення пожежі аварійний стан електричної мережі (коротке замикання, перевантаження тощо)?
- Що було первинним: пожежа чи вибух?
- З якої причини не спрацював автоматичний протипожежний пристрій?
- Чи належним чином використовувалась протипожежна техніка під час гасіння даної пожежі?
- Де розміщувались зони розвитку горіння, теплового впливу та задимлення з урахуванням наданих фактичних даних про речову обстановку місця пожежі?
- Яке джерело запалювання зумовило займання наявного горючого середовища (матеріалу, речовини) у місці формування осередку пожежі?
- Який механізм виникнення пожежі?
- Які обставини події пожежі зумовили її наслідки?
- Якими вибухо-, пожежонебезпечними властивостями характеризуються надані на дослідження матеріали (речовини)?
- Чи залишені певні сліди (указується, які саме і на чому) ходовими частинами (колесами, шинами, гусеницями тощо) даного ТЗ?
- Який механізм контактування ТЗ?
- Чи залишені сліди певними частинами даного ТЗ, що виступають?
- До якого типу (марки, моделі) належить ТЗ, яким залишено дані сліди?
- Яким було взаємне розташування транспортних засобів під час їх зіткнення?
- Яким було взаємне розташування ТЗ і перешкоди (пішохода) під час наїзду на останню (останнього)?
- Який механізм контактування пішохода та ТЗ?
- Хто з осіб, які перебували в ТЗ під час ДТП (вказуються прізвища, імена та по батькові осіб), перебував за кермом (для вирішення питань про вз аємне розташування ТЗ і потерпілого та про особу, яка керувала ТЗ, призначається комплексна судово-медична, транспортно-трасологічна експертиза)?
- Який з транспортних засобів під час їх зіткнення стояв, а який рухався?
- На якому місці дороги сталося зіткнення транспортних засобів (наїзд на пішохода)?
- Який механізм утворення слідів (удар, ковзання тощо)? У якому напрямку відносно слідосприймальної поверхні рухався ТЗ?
- Яка природа даного об'єкта?
- Якщо він біологічного походження, то яка його таксономічна належність?
- Чи є на предметі-носії (зазначається, якому саме) мікрооб'єкти (частки) біологічного походження?
- Якщо є, то яка їх таксономічна належність?
- Чи мають дана маса (наприклад, зерно в мішку, вилучене в особи) та зразки, вилучені в конкретному місці (наприклад, зразки зерна з певного сховища), спільну родову (групову) належність?
- Чи відповідають зразки зернових (зернобобових) культур, що надані на дослідження, вимогам ДСТУ за показниками: масова частка білка; масова частка сирої клейковини; якість клейковини; число падіння; вологість; сміттєва та зернова домішки; сажкове зерно; маса 1000 насінин (зерен) (натура)?
- Чи відповідають зразки зернових (зернобобових) культур, що надані на дослідження, за їх характеристиками умовам контракту на поставку?
- Чи є дані об'єкти частинами одного цілого (наприклад, гілля та стовбур, дві частини листка рослини тощо)?
- Чи могли за певний строк статися ті або інші зміни в розвитку рослинного (тваринного) об'єкта (чи могла рослина за певний час вирости до наявних розмірів, чи могла комаха за певний час досягти стадії розвитку, у якій вона була виявлена, тощо)?
- Яка давність заселення трупа знайденими на ньому комахами (личинками комах)?
- Чи є волосся, знайдене на предметі-носії (указується, на якому), волоссям людини (тварини)?
- Якщо це волосся тварини, то чи має воно спільну родову (групову) належність до волосся даної особини?
- Який вік рослини, її частин?
- Чи належить дана рослина (подрібнені частки рослини) до таких, що містять наркотичні речовини?
- Якщо так, яка її таксономічна належність?
- Чи складали раніше дані зразки наркотичних засобів одну масу?
- Чи мають дані зразки наркотичних засобів спільну родову (групову) належність (за способом виготовлення, місцем вирощування тощо)?
- Чи належить до вибухових пристроїв (боєприпасів) предмет, вилучений (указати - у кого або де)?
- Чи придатний наданий предмет до використання за цільовим призначенням - до вибуху?
- Якщо не придатний, то з яких причин?
- Які вражаючі фактори притаманні наданому пристрою?
- Чи підірвано в даному місці вибуховий пристрій?
- Якщо так, то до якого виду пристроїв він належить (які особливості його конструкції, країна- виробник тощо)?
- Чи є предмети, знайдені на місці події (в тілі потерпілого), частинами вибухового пристрою?
- Якщо так, то до якого виду пристроїв вони належать?
- Яким способом, саморобним чи промисловим, виготовлено вибуховий пристрій?
- Який спосіб підриву був застосований у даному випадку?
- Якщо підірвано боєприпаси, до якого виду вони належать (гранати, міни, снаряди тощо)?
- Чи містять надані експертові матеріали дані, що вказують на характерні риси особистості виготовлювача вибухового пристрою (професійні навички, ступінь обізнаності з технологією виготовлення і використання вибухових пристроїв тощо)?
- Чи однакова конструкція саморобного вибухового пристрою, частини якого знайдені на місці події, та макета, виготовленого особою (прізвище, ім’я, по батькові)?
- Чи є дана речовина вибуховою?
- Якщо так, якою саме?
- Чи можуть використовуватись для виготовлення вибухівки дані речовини?
- Якщо так, у якому сполученні?
- Яким способом - промисловим чи саморобним виготовлена дана вибухівка?
- Чи є на предметі-носії (зазначається, на якому саме) сліди вибухових речовин?
- Якщо так, яких саме?
- Чи є на даному предметі продукти розкладу вибухівки?
- Якщо так, унаслідок розкладу якої вибухової речовини вони утворились?
- Чи мають дані вибухові речовини (зазначаються порівнювані об'єкти) спільну родову (групову) належність?
- Чи становили раніше вибухові речовини, надіслані на дослідження, єдину масу?
- Чи мають спільну родову (групову) належність надані зразки шроту за номером, способом виготовлення, хімічним складом?
- Чи однаковий хімічний склад наданих дробу і шматка металу?
- Чи мають спільну родову (групову) належність або єдине джерело походження частини патронів (шріт, кулі, картечі, пижа, прокладки), знайдені на місці події, з частинами патронів, вилучених у певної особи (за видом та складом матеріалу, кольором, розмірами, формою, способом виготовлення тощо)?
- Чи за допомогою даного технічного пристрою (відеомагнітофона, диктофона, відеокамери, спеціального засобу тощо) зафіксовані відеофонограма (фонограма) та її фрагменти?
- За допомогою одного чи декількох технічних пристроїв зафіксовані конкретні фрагменти відеофонограми (фонограми)?
- Чи є надана відеофонограма (фонограма) оригіналом чи копією?
- Чи проводився запис відеофонограми (фонограми) безперервно?
- Чи зазнавала змін надана відеофонограма (фонограма)?
- Чи одночасно проводився запис відеозображення та звуку у відеофонограмі та чи відповідає зміст відеозображення запису звуку?
- За допомогою одного чи декількох технічних пристроїв зафіксовані конкретні фрагменти відеофонограми (фонограми)?
- Які відеофонограми (фонограми) містять область видаленої інформації технічного пристрою (цифрового диктофона, змінного носія інформації, іншого пристрою відео-, звукозапису тощо)?
- Чи можливо відновити в повному обсязі або частково відеофонограму (фонограму) із змінного носія інформації?
- Чи брали перелічені особи участь у зафіксованій на фонограмі розмові та які конкретно слова та фрази ними промовлені?
- Скільки осіб брало участь у зафіксованій на фонограмі розмові?
- Яким способом виготовлені голограми, надані для проведення експертизи?
- Чи відповідають надані для проведення експертизи голограми зразкам та технічним описам голограм, занесених до Єдиного реєстру виготовлення голографічних захисних елементів?
- Якщо не відповідають, то яким способом вони виготовлені?
- За допомогою наданої чи з іншої матриці тиражувались голограми, надані для проведення експертизи?
- Чи виготовлена голограма з використанням проміжних продуктів голографічного виробництва, наданих для проведення експертизи?
- Чи зазнали голограми, які надані для проведення експертизи, будь-яких хімічних, механічних чи інших змін, якщо так, яких саме?
- Які з наданих на дослідження голограм мають вищий рівень захисту від підробки
- Яким способом на голограму нанесене індивідуальне маркування?
- Чи є вогнепальною зброєю (пневматичною зброєю, газовим пістолетом чи револьвером, пристроєм вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами) предмет, вилучений у підозрюваного?
- Яким способом (промисловим чи саморобним) виготовлено предмет (зброя, патрон), вилучений у підозрюваного?
- До якого виду, системи, моделі, калібру належить дана зброя?
- Чи придатна дана зброя до стрільби? Чи справна дана зброя?
- Якщо ні, то які вона має несправності?
- Чи виключають ці несправності можливість пострілу?
- Чи є боєприпасом патрон, вилучений у підозрюваного?
- До зброї якого виду, системи, моделі, калібру призначено патрон, вилучений у підозрюваного?
- До якого патрона (вид, модель) належить відстріляна гільза?
- Чи міг з даної зброї за певних умов (наприклад, при падінні її на ґрунт, підлогу тощо) відбутися постріл без натискання на спусковий гачок?
- Чи вистріляна куля (шрот, картеч) з даного екземпляра зброї?
- Чи відстріляні дані гільзи зі зброї, наданої для дослідження? Чи вистріляні дані кулі (гільзи) з одного екземпляра зброї?
- З якої зброї (вид, система, модель) вистріляна дана куля?
- Чи були надані куля і гільза до пострілу частинами одного патрона? Якою кулею (шротом, картеччю) зроблено останній постріл з гладкоствольної рушниці (обріза рушниці)?
- З гладкоствольної зброї якого калібру вистріляно кулю (шрот, картеч, пиж), вилучену на місці події (з трупа потерпілого)?
- Чи є дане пошкодження вогнепальним?
- Кулею якого калібру, типу (оболонковою, напівоболонковою тощо) утворено пошкодження?
- Яким є дане пошкодження - вхідним чи вихідним?
- У якому напрямку і з якої відстані зроблено постріл, що утворив пошкодження на об'єкті, вилученому з місця події?
- Яким було положення зброї відносно потерпілого (перешкоди)?
- Чи є даний предмет холодною зброєю? Якщо є, то до якого виду холодної зброї він належить?
- Яким способом виготовлено предмет, вилучений у підозрюваного?
- До якого зразка належить наданий штик (кортик, шабля тощо)?
- Чи є даний предмет заготовкою холодної зброї?
- Чи є наданий об’єкт зброєю (спеціальним засобом активної оборони)?
- До якого саме типу зброї (спеціального засобу активної оборони) він належить?
- Чи є наданий об’єкт вогнеметом? Якщо так, чи є він зброєю?
- До якого саме типу зброї він належить?
- Чи є наданий об’єкт електрошоковим пристроєм?
- Якщо так, чи є він зброєю або спеціальним засобом активної оборони?
- До якого саме типу зброї він належить?
- Яким способом виготовлено наданий вогнемет (електрошоковий пристрій)?
- До якого типу, виду, зразка належить наданий вогнемет (електрошоковий пристрій)?
- Чи придатний наданий вогнемет (електрошоковий пристрій) до використання за призначенням?
- Якщо ні, то за яких причин?
- Чи є ця причина наслідком пошкодження предмета?
- Якщо ні, за яких умов можливе використання наданого електрошокового пристрою за призначенням?
- Чи має наданий вогнемет (електрошоковий пристрій) ознаки пошкодження?
- Чи виключають ці пошкодження можливість використання його за призначенням?
- Чи є наданий об’єкт зброєю?
- До якого саме типу зброї він належить?
- Чи є наданий гранатомет вогнепальною (реактивною) зброєю?
- Чи є наданий міномет (гармата) вогнепальною зброєю?
- До якого саме типу зброї він належить?
- Яким способом виготовлено наданий гранатомет (міномет, гармату)?
- До якого типу, виду, зразка належить наданий гранатомет (міномет, гармата)?
- Чи придатний наданий гранатомет (міномет, гармата) до стрільби?
- Чи має наданий гранатомет (міномет, гармата) ознаки пошкодження?
- Чи виключають ці пошкодження можливість проведення стрільби?
- Чи є наданий об’єкт зброєю? До якого саме типу зброї він належить?
- Чи є наданий об’єкт ракетною (реактивною) зброєю?
- До якого саме типу зразка, моделі він належить?
- Яким способом виготовлено наданий об’єкт?
- Чи придатний наданий ПЗРК (ПТРК, прицільно-пусковий пристрій ПЗРК або ПРТК) до стрільби?
- Чи має наданий об’єкт ознаки пошкодження?
- Чи виключають ці пошкодження можливість проведення стрільби?
- Чи є на предметі-носії (зазначається, на якому саме) сліди (нашарування, плями, бризки) або частинки лакофарбових матеріалів (покриттів)?
- Чи є дана речовина фарбою, до якого виду фарби вона належить?
- Чи походять дані частинки від стандартного лакофарбового покриття легкового (вантажного) автомобіля?
- Чи придатні частинки фарби, знайдені на місці події (предметі-носії), для ідентифікації за ними конкретної пофарбованої поверхні?
- Чи мають надані зразки лакофарбових речовин (частинок покриттів) спільну родову (групову) належність?
- Чи не становили раніше окремі частини лакофарбового покриття одну пофарбовану поверхню?
- Яким способом пофарбовано даний предмет?
- Чи проводилось перефарбування даного предмета?
- Чи є на предметі-носії мікрочастинки полімерного матеріалу?
- До якого роду (виду) належить даний полімерний матеріал?
- З якого виду полімерного матеріалу виготовлено даний предмет?
- Чи мають дані зразки полімерних матеріалів спільну родову (групову) належність?
- Чи є на предметі-носії (зазначається, на якому саме) сторонні волокна- нашарування (мікрочастинки волокон), яка їх природа?
- Чи є на одязі (зазначається предмет одягу, кому він належить) волокна - нашарування спільної родової (групової) належності з волокнами, з яких виготовлена тканина іншого одягу (зазначається її назва, кому вона належить)?
- Чи були в контакті дані предмети одягу (інші об'єкти волокнистої природи)?
- Чи є клаптик тканини, знайдений на місці події, частиною даного предмета одягу?
- Чи є в піднігтьових зрізах даної особи мікрочастинки волокон спільної родової (групової) належності з волокнами, з яких виготовлена тканина даного предмета одягу?
- Які пошкодження (механічні, термічні, хімічні) існують на наданому виробі?
- Чи є ці пошкодження на виробі експлуатаційними, виробничими дефектами чи наслідком хімічного чищення?
- Чи відповідає фактичний волокнистий склад виробу, визначеному на маркірувальній стрічці?
- Чи є на предметі-носії сліди нафтопродуктів та паливно-мастильних матеріалів?
- Якщо є, яких саме?
- Чи належать дані речовини (рідини) до нафтопродуктів та паливно- мастильних матеріалів?
- Якщо належать, то до якого їх роду (виду)?
- Чи мають дані нафтопродукти та паливно-мастильні матеріали спільну родову (групову) належність?
- Чи не походять дані нафтопродукти та паливно-мастильні матеріали з однієї ємності?
- Чи є на предметі-носії мікрочастинки скла (кераміки)?
- До якого роду (виду) належить дане скло (кераміка)?
- З якого виду скла (кераміки) виготовлено даний предмет?
- Чи мають дані зразки скла (кераміки) спільну родову (групову) належність?
- Чи є на предметі-носії (зазначається, на якому саме) сліди наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів?
- Якщо є, то яких саме?
- Чи є даний засіб наркотичним засобом, психотропною речовиною, їх аналогом або прекурсором і яким (якою) саме?
- Чи мають дані наркотичні засоби, психотропні речовини, їх аналоги або прекурсори спільну родову (групову) належність?
- Чи мають дані наркотичні засоби, психотропні речовини спільне джерело походження за якісним та відносним кількісним складом?
- Чи є в даній ємності (склянці, банці тощо) або на поверхні предмета (на одязі, папері) сліди рідин, що містять спирт?
- Чи належить дана рідина до міцних алкогольних напоїв?
- Якщо належить, то до якого їх виду, та чи відповідає ця рідина вимогам ДСТУ?
- Чи є дана рідина етиловим спиртом та чи відповідає вона вимогам ДСТУ?
- Чи мають дані зразки спиртових рідин спільну родову (групову) належність?
- Промисловим чи саморобним способом виготовлена спиртова рідина?
- Чи придатний даний пристрій для виготовлення міцних спиртних напоїв?
- Чи відповідає за своїми характеристиками алкогольний напій у даній пляшці характеристикам напою, зазначеним на етикетці?
- Чи є нашарування ґрунту (об'єктів ґрунтово-мінерального походження) на предметі-носії (зазначається, на якому саме)?
- Чи мають порівнювані об'єкти (нашарування на предметі-носії та ґрунт з місця події) спільну родову (групову) належність?
- Чи походять дані нашарування (зазначається, які саме) з певної ділянки місцевості?
- Який механізм утворення нашарувань ґрунту?
- Яка характеристика місцевості, з якої походять нашарування ґрунту на об'єктах-носіях?
- Орієнтовний перелік вирішуваних питань щодо експертизи металів і сплавів:
- Чи є на об'єкті-носії (зазначається, на якому саме) сліди або мікрочастинки металу (сплаву) і якого (яких) саме?
- З якого металу (сплаву) виготовлено даний об'єкт?
- Чи мають дані металеві об'єкти (зазначається, які саме) спільну родову (групову) належність за матеріалом виготовлення?
- Яка марка металу (сплаву) виготовленого виробу?
- Чи виготовлена деталь промисловим способом чи в непромислових умовах?
- Чи відповідає якісний і кількісний хімічний склад виробу технічним умовам (ТУ, ДСТУ)?
- Чи є дана речовина пестицидом?
- Якщо так, яким саме?
- Чи містяться в зразках рослин (ґрунту, води) пестициди?
- Чи мають спільну родову (групову) належність надані зразки пестицидів?
- До якої групи небезпеки згідно з гігієнічною класифікацією належать надані зразки пестицидів?
- Чи дозволено використання в Україні наданих пестицидів?
- Яка природа речовини, наданої на дослідження?
- Чи є нашарування спеціальних хімічних речовин на предметах-носіях (грошових купюрах, змивах з рук тощо)?
- Чи мають надані речовини спільну родову належність?
- Чи є на предметі носії (зазначається, на якому саме) сліди сильнодійних чи отруйних речовин?
- Чи є даний засіб сильнодійною чи отруйною речовиною і яким (якою) саме?
- Чи мають дані сильнодійні чи отруйні речовини спільну родову (групову) належність?
- Чи мають дані сильнодійні чи отруйні речовини спільне джерело походження за якісним та відносним кількісним складом?
- Чи є певна особа автором наданого на дослідження тексту?
- Чи є певна особа автором декількох різних текстів?
- Чи є автор та виконавець тексту однією або різними особами?
- Чи даний текст складений кількома авторами?
- Які риси соціально-біографічного портрета автора можна встановити за даним текстом?
- Якою є основна мова спілкування певної особи – автора даного тексту?
- Яким є місце формування мовленнєвих навичок (рідна мова) певної особи - автора даного тексту?
- Чи спостерігаються в тексті ознаки, які свідчать про складання тексту автором під впливом будь-яких збиваючих факторів?
- Чи складено текст документа особою самостійно або під диктування чи його виконано шляхом переписування?
- Чи складений текст документа зі свідомим перекручуванням ознак писемного мовлення?
- Які значення мають слова, словосполучення, фрази, зафіксовані в досліджуваному тексті?
- Яким є об’єктивний зміст досліджуваного словосполучення, речення, тексту, групи текстів?
- Чи містяться у тексті висловлювання, виражені у формі закликів до певних дій (вказати, яких саме)?
- Якщо так, то чи є ці заклики публічними (або який характер та форму мають ці заклики)?
- Чи міститься в тексті інформація позитивного або негативного характеру щодо певної фізичної або юридичної особи?
- Чи містяться в тексті висловлювання образливого характеру щодо певної особи?
- Чи є висловлювання фактичним твердженням або оціночним судженням?
- Чи брала участь особа у досліджуваній розмові, зафіксованій на (відео) фонограмі?
- Якщо так, то які слова та висловлювання промовлені саме нею?
- Чи одна й та сама особа брала участь у досліджуваних розмовах?
- Скільки осіб брали участь у розмові, зафіксованій на фонограмі?
- Чи є мовлення досліджуваної особи спонтанним підготовленим (завченим) чи спонтанним непідготовленим?
- Чи є в мовленні досліджуваної особи ознаки читання тексту?
- Чи є в мовленні досліджуваної особи ознаки імітації мовленнєвих навичок іншої людини або спотворення своїх?
- Чи є в мовленні особи ознаки іншої мови?
- Чи є в мовленні особи лінгвістичні ознаки, що характеризують соціально-біографічні риси її особистості?
- Чи є ознаки підтекстового (або двоякого) тлумачення слів та висловлювань в усному мовленні досліджуваної особи?
- Чи містяться в мовленні досліджуваної особи публічні заклики (висловлювання) до певних дій (вказати, яких саме)?
- Чи міститься в мовленні особи інформація позитивного або негативного характеру щодо певної фізичної або юридичної особи?
- Чи є висловлювання особи фактичним твердженням або оціночним судженням?
- Чи зображена на даному фотознімку особа (прізвище, ім’я, по батькові), фотокартки якої надано як зразки?
- Одна чи різні особи зображені на даних фотознімках?
- Чи зображена на фотознімку невпізнаного трупа особа (прізвище, ім’я, по батькові), фотокартки якої надано як зразки?
- Чи виконано рукописний текст (рукописні записи) у документі (назва документа та його реквізити, графа, рядок) певною особою?
- Чи виконані рукописні тексти (рукописні записи) у документі (документах) (назва документа та його реквізити, графа, рядок) однією особою?
- Чи виконано підпис від імені особи (прізвище, ім’я, по батькові особи, від імені якої зазначено підпис) у документі (назва документа та його реквізити, графа, рядок) тією особою, від імені якої він зазначений, чи іншою особою?
- Чи виконано рукописний текст у документі (назва документа та його реквізити, графа, рядок) під впливом збиваючих факторів (природних, штучних)?
- Чи виконано підпис від імені особи (прізвище, ім’я, по батькові особи, від імені якої зазначено підпис) у документі (назва документа та його реквізити, графа, рядок) під впливом збиваючих факторів (природних, штучних)?
- Чи перебувала особа, яка виконала рукописний текст документа (назва документа та його реквізити, графа, рядок), у незвичайному стані?
- Чи виконано рукописний текст у документі (назва документа та його реквізити, графа, рядок) навмисно зміненим почерком?
- Особою якої статі виконано рукописний текст?
- До якої групи за віком належить виконавець рукописного тексту?
- Чи вносились у текст документа зміни?
- Якщо вносилися, то яким чином (підчистка, дописка, травлення, виправлення тощо) і який зміст первинного тексту?
- Чи була замінена в документі фотокартка? Чи замінювались у документі (договорі, зошиті, книзі, медичній картці тощо) аркуші?
- Який зміст замаскованого (зафарбованого, забрудненого, замазаного тощо) тексту? Який зміст знебарвленого тексту?
- Чи є в даному документі (аркуші паперу) невидимий текст і якщо є, то який саме?
- Чи є на документі (аркуші паперу) удавлені штрихи, утворені писальним приладом (знакодрукувальним пристроєм тощо)?
- Якщо є, то який зміст тексту, що утворений удавленими штрихами?
- Чи є на обгорілих аркушах який-небудь текст і (або) зображення?
- Якщо є, то який (яке) саме?
- Писальним приладом якого типу виконано рукописні тексти (підписи) у наданому документі?
- Яким чином виконаний підпис від імені особи (прізвище, ім’я, по батькові), текст документа (за допомогою технічних засобів чи писальним приладом)?
- Чи виконані записи писальним приладом (кульковою ручкою, ручкою з пером, олівцем тощо), наданим на дослідження?
- Чи виготовлені (виконані) дані документи (фрагменти документа) у різний час?
- У якій послідовності виконувались реквізити даного документа (підпис, відтиск печатки тощо)?
- Чи становили раніше одне ціле надані на експертизу частини документа?
- Чи належали надані на експертизу частини документа визначеному документу (накладній, видатковому касовому ордеру тощо)?
- Чи виготовлено наданий документ шляхом монтажу за допомогою комп'ютерної або копіювально-розмножувальної техніки?
- Чи використані для створення змонтованого документа документи, вилучені у особи (прізвище, ім’я, по батькові)?
- Чи намальовано бланк документа даною особою?
- Чи вирізана печатка, відтиск якої є на даному документі, певною особою?
- Чи певною особою надруковано наданий машинописний текст?
- Який (які) спосіб (способи) поліграфічного друку використано під час виготовлення даного документа?
- Яким способом (з використанням набору друкарського шрифту, шляхом рисування тощо) виготовлена дана друкарська форма?
- Чи з одного набору (одного стереотипу, одним кліше) надруковані дані документи (наводяться їх найменування)?
- Чи відповідає даний цінний папір (акція, облігація, сертифікат, вексель тощо) за своїми характеристиками аналогічним цінним паперам, що виготовляються Держзнаком України (або вказати іншого виробника)?
- Чи відповідає надана банкнота за своїми характеристиками аналогічним банкнотам, що випущені в обіг Національним банком України?
- Чи є літери, знайдені в даної особи, частиною шрифтової каси (зазначаються гарнітура, кегль) даної друкарні?
- Яким друкарським засобом (тип, марка, модель) виготовлено текст (зображення) у даному документі?
- Який тип принтера (копіювального апарата, багатофункціонального пристрою), на якому виготовлений наданий документ?
- Чи виготовлено наданий документ за допомогою принтера (копіювального апарата, багатофункціонального пристрою), зразки друку якого надані для порівняльного дослідження?
- Чи виготовлені надані документи на одному або різних принтерах (копіювальних апаратах, багатофункціональних пристроях)?
- Яким способом нанесений відтиск печатки (штампа, факсиміле)?
- Чи нанесено відтиск печатки (штампа, факсиміле) в даному документі наданою печаткою (штампом, факсиміле)?
- Чи нанесено відтиск печатки (штампа, факсиміле) в наданому документі печаткою (штампом, факсиміле), експериментальні та вільні зразки відтисків якої (якого) надані для порівняльного дослідження?
- Чи нанесено відтиск печатки (штампа, факсиміле) в наданих документах однією і тією самою печаткою (штампом, факсиміле)?
- Чи нанесений відтиск печатки (штампа) у той час, яким датований документ?
- До якого роду, виду (іншої класифікаційної категорії) належить матеріал документа (папір, клей, фарбувальна речовина штрихів записів тощо)?
- Чи мають спільну родову (групову) належність матеріали даного примірника друкованої продукції або документа (папір, клей, картон, фарбувальна речовина тощо) з матеріалами, вилученими з певного місця (склад, цех, квартира тощо)?
- Чи належать надані аркуші паперу до різних партій випуску?
- Чи написано текст фарбою з даної ємності?
- Чи виготовлений рукописний текст у той час, яким датований документ?
- У який період часу був виконаний рукописний текст у наданому документі?
- В один чи різні періоди часу виконано рукописні тексти в наданих документах?
- Чи в один період часу були виконані рукописні текст та підпис у наданому документі?
- Чи є на об'єкті сліди рук?
- Чи придатні дані сліди для ідентифікації особи?
- Чи залишені сліди рук конкретною (однією) особою?
- Чи залишені однією особою сліди рук, вилучені в різних місцях?
- Чи є на даному предметі сліди рук і якщо так, то чи придатні вони для ідентифікації?
- Якою рукою і якими пальцями руки залишено сліди?
- Які особливості мають руки людини, що залишила сліди (відсутність пальців, наявність шрамів тощо)?
- Якими ділянками поверхні долоні залишено сліди?
- У результаті якої дії залишено слід (захват, торкання тощо)?
- Чи були сліди до вилучення на поверхні конкретного об'єкта?
- Чи є ознаки перенесення вилучених слідів з однієї поверхні на іншу?
- Чи є на даній поверхні (даному предметі) сліди босих ніг (панчіх, шкарпеток, взуття) людини та чи придатні ці сліди для ідентифікації людини (панчіх, шкарпеток, взуття)?
- Чи залишені сліди даною особою чи це сліди від шкарпеток, панчіх чи взуття, вилучених у певної особи?
- Чи залишені сліди ніг (шкарпеток, панчіх, взуття), виявлені в різних місцях, однією особою (сліди тих самих шкарпеток, панчіх, взуття)?
- Взуттям якого виду залишені дані сліди і які його характеристики і особливі ознаки (розмір, ступінь зношування тощо)?
- Який орієнтовно зріст людини, яка залишила сліди?
- Які особливості ходи людини відбились у "доріжці слідів"?
- Який механізм утворення слідів взуття?
- Чи залишені дані сліди ногами (лапами), зубами даної тварини?
- Чи є залишені сліди підков коня слідами даних підков?
- Чи залишені сліди, знайдені в різних місцях, ногами (лапами), зубами однієї і тієї самої тварини?
- Чи даним знаряддям (інструментом) було вчинено злом або іншу дію (зрубано дерево, спиляно гілку, перекушено дріт тощо)?
- Чи не залишено сліди злому, вилучені з різних місць подій, тим самим знаряддям?
- Одним чи декількома знаряддями було вчинено злом?
- Знаряддям якого виду вчинено злом?
- З якого боку (внутрішнього чи зовнішнього) було вчинено злом перешкоди (стіни, вікна, ґрат тощо)?
- Яким способом розділено предмет (шляхом розрізування, розрубування, розпилювання, свердління тощо)?
- Чи виготовлено виріб за допомогою заводського обладнання?
- Чи виготовлений(і) даний виріб (дані вироби) масового виробництва на певному агрегаті (прес-формі, штампі тощо)?
- Знаряддям (інструментом) якого виду проведено обробку виробу?
- Заводським чи саморобним способом закупорені пляшки?
- Яким способом відкривались або закупорювались пляшки (інша тара)?
- Яким способом (заводським чи саморобним) наклеювались етикетки (контрольні марки)?
- Чи переклеювалися етикетки (контрольні марки)?
- Чи справний механізм замка? Якщо ні, то в чому полягає несправність?
- Чи був відімкнений замок сторонніми предметами (відмичками, підібраними або підробленими ключами)?
- У який спосіб відімкнений (зламаний) замок?
- Чи одним способом відімкнені (зламані) надані замки?
- У якому стані (замкненому, відімкненому) був замок у момент його пошкодження?
- Чи можливо відімкнути даний контрольний замок без пошкодження контрольного вкладиша?
- Чи можливо відімкнути даний замок за допомогою інструмента (предмета), що був вилучений у особи (прізвище, ім’я, по батькові)?
- Знаряддям якого виду зламано замок?
- Чи зламано замок знаряддям, вилученим у особи (прізвище, ім’я, по батькові)?
- Чи відмикався замок за допомогою даного ключа (відмички)?
- Чи є на ключі-оригіналі ознаки, характерні для виготовлення його копії або зліпка?
- Чи була обтиснена пломба даними пломбувальними лещатами?
- Чи одними пломбувальними лещатами були обтиснені пломби?
- Чи розкривалась і обтискувалась повторно пломба після її обтиснення пломбувальними лещатами?
- У який спосіб і за допомогою якого знаряддя була розкрита і повторно обтиснена пломба?
- Чи можливо з даної пломби витягти матеріал, що використовувався при опломбуванні (дріт, шпагат, шнур), без порушення її цілісності?
- Знаряддям якого виду розкривалась пломба?
- Який зміст цифрових та буквених знаків на контактних поверхнях пломби?
- Чи не розкривалась пломба наданим знаряддям?
- Чи були додержані правила пломбування при накладанні даної пломби?
- У який спосіб відмикався (знімався) та повертався на місце даний контрольний пристрій?
- Чи становили знайдені частини єдине ціле (чи є осколки скла частинами розсіювача фар даного автомобіля, чи відколота дана тріска від певного поліна тощо)?
- Яким способом відокремлено від предмета його частину?
- Який механізм відокремлення від предмета його частини (частин)?
- Чи становили складно-складове ціле конструктивні частини об'єкта?
- До якого виду належить предмет, частина якого вилучена з місця події?
- До якого виду належить даний вузол, чи не має він ознак, що вказують на професію виконавця?
- Чи не належать декілька вузлів до одного виду?
- Чи є вузол простим (професійним)?
- Які професійні навички має особа, що зробила вузол (петлю)?
- Чи є особа, що зробила вузол (петлю), правшею (шульгою)?
- Чи є однаковим спосіб виконання вузлів (петель)?
- Чи піддавався зміні номер на даному екземплярі зброї, агрегатах транспортного засобу тощо?
- Яким був первісний номер на об'єкті дослідження?
- Яким способом був знищений або змінений номер (знак) на даному об'єкті? Чи були на даному об'єкті маркувальні позначення?
- Чи піддавались зміні маркувальні позначення на даному об'єкті?
- Чи виконане маркування об'єкта із застосуванням конкретних засобів?
- Чи є на одязі, що наданий для дослідження, пошкодження?
- Який механізм утворення пошкоджень на одязі?
- Чи є пошкодження на одязі розривом, розрізом, розрубом тощо?
- Знаряддям (предметом) якого виду утворені пошкодження одягу?
- Чи є сліди тертя, тиску, волочіння тощо на одязі, що наданий для дослідження?
- Чи утворені пошкодження на одязі предметами, що надані для дослідження?
- Чи належать одному цілому частини одягу, що надані для дослідження?
- Який механізм утворення нашарувань ґрунту (плям зелені, фарби, паливно-мастильних матеріалів тощо)?
- Яка послідовність утворення нашарувань на одязі?
- Яким видом (типом, моделлю) та якими частинами транспортного засобу залишені сліди?
- Чи залишені сліди даним транспортним засобом (його частинами)?
- Яким колесом транспортного засобу залишені сліди (правим, лівим, переднім, заднім)?
- Якою моделлю шини залишені сліди?
- Чи піддавалася покришка шини транспортного засобу, слід якої виявлений на місці події та наданий для дослідження, відновлювальному ремонту?
- Чи є на даному об'єкті (одязі потерпілого, огорожі дороги, дорожньому покритті тощо) сліди транспортного засобу?
- Чи утворилися сліди на об'єкті в результаті його переїзду колесами транспортного засобу?
- Яка послідовність утворення пошкоджень на транспортному засобі?
- Який механізм утворення слідів на транспортному засобі?
- Чи є знайдений предмет (його фрагмент) (уламки кронштейна, гайки, фрагменти фарного розсіювача або вітрового скла, фрагменти лакофарбового покриття) частиною наданого для дослідження транспортного засобу?
- Який механізм утворення пошкоджень на вітровому склі транспортного засобу?
- На який вид транспортного засобу був установлений розсіювач, уламки якого надані для дослідження?
- Яка причина руйнування (механічний удар, термічний вплив, вибух тощо) скла, розсіювача?
- Яке взаємне розташування транспортного засобу і пішохода у момент наїзду?
- Чи мав місце факт контактної взаємодії транспортного засобу з іншим об'єктом (ділянкою місця події)?
- Чи відзнятий наданий негатив даним фотоапаратом (кінознімальною камерою)?
- Чи відзняті кадри наданих негативів одним і тим самим знімальним апаратом? Апарат якого типу (моделі) застосовувався для виготовлення даного фотознімка (кінофільму, кінокадрів)?
- Чи виготовлявся даний фотознімок (фотокопія мікрофільму) за допомогою наданих технічних засобів (збільшувача, кадрувальної рамки тощо)?
- Чи застосовувалась певна апаратура (фотозбільшувач, фотоглянсувач, різак) при виготовленні даного фотознімка?
- Чи виготовлено наданий фото- або кінодокумент з даного негатива?
- Чи виготовлені дані знімки з одного негатива?
- Чи виготовлено (походять) дані знімки від одного і того самого первинного зображення?
- Якого типу (марки) фотопапір (кіноплівка, фотоплівка) використовувався для виготовлення даного зображення?
- Чи має спільну родову (групову) належність фотоплівка, що використана для виготовлення даного негатива, та фотоплівка, знайдена в певної особи (за типом, місцем виготовлення, іншими характеристиками)?
- Той самий чи інший об’єкт (предмет, приміщення, ділянка місцевості тощо) зафіксовано на даних фотознімках (кінокадрах, відеозаписах), що надані для проведення експертизи?
- Який вид зйомки використовувався для виготовлення даного фотознімка (натурний, репродукційний, комбінований)?
- Чи виготовлено даний знімок із застосуванням фотомонтажу?
- Який об'єктив застосовувався для зйомки даного об'єкта (нормальний, ширококутний, довгофокусний)?
- З якої відстані знято зафіксований на фотознімку об'єкт?
- При якому освітленні (природному або штучному) проводилась зйомка?
- Чи виготовлено фотознімок з додержанням технології фотографічних процесів?
- Чи використовувались при виготовленні фотознімка ті чи інші технічні прийоми (глянсування, ретушування, тонування тощо)?
- Які дата і час виготовлення фотознімка та дата і час його редагування?
- Які розміри об'єктів, зафіксованих на фотознімку?
- На якій відстані один від одного були два (декілька) зображених на знімку об'єкти?
- Яке зображення було на вицвілому фотознімку?
- Чи є наданий на дослідження предмет оригіналом (авторською роботою), копією, виконаною від імені іншого автора, або копією, виконаною від імені автора?
- Хто є автором наданого на дослідження твору мистецтва?
- Чи підлягав даний твір мистецтва реставрації (який фрагмент тощо)?
- Яку вартість має твір мистецтва, що досліджується?
- Чи містяться на наданому носії інформації твори, що пропагують культ насильства та жорстокості?
- Чи є наданий на дослідження твір автентичним?
- Чи належить наданий на дослідження предмет до культурних цінностей, що мають художнє, історичне, етнографічне, наукове або інше значення?
- Чи має інформація, що міститься на наданих на дослідження носіях інформації, порнографічний характер?
- Чи належать надані на дослідження предмети до продукції порнографічного характеру? Чи мають місце в наданому на дослідження творі (літературному, кінематографічному, театральному, видовищному) сцени порнографічного характеру?
- Чи належить інформація, що міститься на наданих на дослідження носіях, до дитячої порнографії?
- Якщо перед експертом ставиться питання про вартість твору, у документі про призначення експертизи (залучення експерта) обов'язково зазначається період (час), станом на який необхідно вирішити поставлене питання.
- Які індивідуально-психологічні особливості має підекспертна особа?
- Чи має підекспертна особа індивідуально-психологічні особливості, які суттєво вплинули на характер її протиправних дій або злочину чи злочинних дій (зазначається, що саме має значення для органу (особи), який (яка) призначає експертизу (залучає експерта): підвищена агресивність, підкореність, жорстокість, нерішучість, етичні орієнтації, соціальні установки, мотиваційна сфера)?
- Які психологічні особисті якості та провідні мотиваційні чинники поведінки має підекспертна особа?
- У якому зв'язку вони перебувають з обставинами справи?
- Чи могли індивідуально-психологічні особливості підекспертної особи суттєво вплинути на її поведінку під час скоєння нею протиправних дій (або злочину)?
- Який індивідуально-рольовий статус має підекспертна особа у злочинній групі (лідер, підвладний, ведений тощо) і чи це зумовлено її індивідуально- психологічними властивостями та особливостями соціально-психологічної структури злочинної групи (злочинного угруповання)?
- Які особливості мають психологічні чинники сексуально-насильницької поведінки підекспертної особи (у справах про статеві злочини)?
- Чи має підекспертна особа індивідуально-психологічні особливості, що суттєво вплинули на характер її свідчень у справі?
- Яким чином сімейна ситуація, індивідуально-психологічні особливості батьків (зазначити, якщо треба, одного чи обох із них), особливості їх виховної поведінки впливають на емоційний стан, психічний розвиток та відчуття благополуччя дитини?
- Яким чином можуть вплинути умови виховання кожного з батьків на психологічний стан та розвиток дитини?
- Чи має залежність оцінка сімейної ситуації дитиною від впливу з боку батьків та інших дорослих?
- Чи є у підекспертної особи зміни в емоційному стані, індивідуально- психологічних проявах, які перешкоджають активному соціальному функціонуванню її як особистості і виникли внаслідок впливу певних обставин (зазначити обставини: безпідставне обвинувачення, незаконне позбавлення волі, наклеп, образа, заподіяння шкоди її громадським інтересам тощо)?
- Чи є ситуація, що досліджується за справою, психотравмувальною для особи (прізвище, ім'я та по батькові)?
- Якщо так, то чи завдані особі (прізвище, ім'я та по батькові) страждання (моральна шкода)?
- Чи спричинені особі (прізвище, ім'я та по батькові) страждання (моральна шкода) за умов ситуації (зазначаються умови ситуації), що досліджуються у справі?
- Якщо особі (прізвище, ім'я та по батькові) завдані страждання (моральна шкода), який можливий розмір становить грошова компенсація за завдані страждання (моральну шкоду)?
- Чи спроможна підекспертна особа з урахуванням її вікових особливостей, емоційного стану, індивідуально-психологічних властивостей, рівня розумового розвитку та умов мікросоціального середовища (залежність, погроза, омана тощо) усвідомлювати реальний зміст власних дій та повною мірою свідомо керувати ними і передбачати їх наслідки?
- Чи здатна підекспертна особа з урахуванням її емоційного стану, індивідуально-психологічних особливостей та рівня розумового розвитку правильно сприймати обставини, що мають значення у справі, і давати про них відповідні показання?
- Чи мали суттєвий вплив індивідуально-психологічні особливості та емоційний стан підекспертної особи на її поведінку в аварійній ситуації (у справах щодо керування транспортом або механізмами й автоматизованими системами на виробництві тощо)?
- Чи перебувала підекспертна особа на момент скоєння протиправних дій в емоційному стані (і в якому саме (сильний страх, пригніченість, розгубленість, відчай, емоційний стрес, фрустрація тощо)), що суттєво вплинув на її свідомість і поведінку (або згідно зі справою на діяльність, виконання професійних обов'язків)?
- Чи перебувала підекспертна особа в стані вираженого емоційного збудження або емоційного напруження, що може розглядатися як психологічна підстава стану сильного душевного хвилювання?
- Чи перебувала підекспертна особа на момент скоєння протиправних дій у стані фізіологічного афекту як психологічної підстави сильного душевного хвилювання?
- У якому емоційному стані перебувала підекспертна особа в період, який передував її самогубству?
- Чи виник емоційний стан підекспертної особи в період, який передував її самогубству, унаслідок дій певної особи (зазначити: насильство, дії, які кваліфікуються як погрози, жорстоке ставлення чи систематичне приниження людської гідності тощо)?
- Чи здатна підекспертна особа, виходячи з рівня її розумового розвитку, індивідуально-психологічних особливостей і емоційного стану, правильно розуміти характер та значення скоюваних з нею дій та здійснювати опір (у справах про статеві злочини)?
- Чи здатна підекспертна особа з урахуванням рівня її розумового розвитку та індивідуально-психологічних особливостей розуміти характер і фактичний зміст власних дій, керувати ними та передбачати їх наслідки?
- Чи має підекспертна особа відхилення у психічному розвитку, які не є виявами психічного захворювання?
- Якщо має, то якими саме є ці ознаки?
- Чи вплинули (і яким чином) індивідуальні властивості психічних процесів підекспертної особи (зазначити залежно від того, що має значення у справі: пам'ять, увага, сприймання, мислення, особливості емоційних реакцій) чи функціонування сенсорних процесів (зір, слух, нюх тощо) на адекватність сприйняття нею особливостей та змісту ситуації (зазначити наявні ознаки ситуації, що досліджується у справі), на їх відтворення у показаннях?
- Чи використовувались при проведенні семінарів та інших масових заходів, що проводили представники організації (зазначити якої), будь-які методи психологічного впливу на свідомість та поведінку присутніх?
- Якщо так, то які саме та в якій формі?
- Чи формувався у потерпілих стан психологічної омани щодо цілей організації?
- Чи спонукались потерпілі до певної поведінки (вказати, якої саме)?
- Чи міг психологічний вплив, якщо такий мав місце, суттєво змінити вільне волевиявлення учасників комунікативного процесу?
- Чи міг психологічний вплив призвести до дій осіб без осмислення їх можливих наслідків та у заданому обвинуваченими напрямку?
- Чи була ситуація, що пов'язана з перебуванням осіб у зазначеній організації, психотравмувальною для них?
- Якщо так, то в чому саме полягав її психотравмувальний зміст?
- Чи є методи психологічного впливу (якщо такі використовувались в організації) психологічно руйнівними для психіки учасників комунікативного процесу?
- Якщо так, то до яких наслідків вони призвели?
- Які психологічні особливості має процес відтворення особою обстановки та обставин подій (за матеріалами відеозапису слідчих дій, проведених за участю цієї особи)?
- Яка психологічна характеристика комунікативної діяльності особи (прізвище, ім’я та по батькові) у процесі відтворення нею подій (вказати, яких саме) під час проведення (вказати дату) за її участю слідчої дії (за матеріалами відеозапису зазначеної слідчої дії)?
- Чи наявні в поведінці особи психологічні особливості, властиві для самостійного (несамостійного) відтворення нею певних подій під час проведення за її участю відповідної слідчої дії?
- Чи є у відеозаписі відтворення обстановки та обставин подій (дата проведення) за участю особи (прізвище, ім’я та по батькові) ознаки здійснення на неї психологічного впливу з боку осіб, які брали участь у проведенні даної слідчої дії?
- Відповідно до особливостей конкретних обставин справи вирішувані психологічною експертизою питання у разі потреби узгоджуються органом (особою), який (яка) призначив(ла) експертизу (залучив(ла) експерта), при консультуванні з експертом з метою їх компонування у доцільні для справи блоки.
- Перелік питань до справ про визнання угоди недійсною:
- Які індивідуально-психологічні особливості має особа (прізвище, ім'я та по батькові)?
- Яка особистісна значимість для особи обставин, за яких була укладена угода?
- У якому емоційному стані була особа під час укладання угоди?
- Чи здатною була особа з урахуванням визначених обставин повною мірою вільно та усвідомлено приймати рішення та реалізовувати його своїми діями?
- Чи здатна була особа, з урахуванням визначених обставин, усвідомлювати - і якою мірою - фактичний зміст власних дій та їх наслідків?
- Чи здатна була особа повною мірою прогнозувати наслідки власних дій?
- Чи здатна була особа повною мірою усвідомлено приймати рішення, адекватне ситуації, та повною мірою усвідомлено реалізовувати його?
- Яка ринкова вартість КТЗ (зазначаються його марка, модель і державний реєстраційний номер) на дату оцінки (зазначається дата, на яку визначається його вартість)?
- Яка вартість КТЗ (зазначаються марка, модель КТЗ, ідентифікаційний номер), його складових, що ввозяться на митну територію України, на дату оцінки (зазначається дата, на яку визначається його вартість)?
- Яка ринкова вартість сільськогосподарської та будівельної техніки? Примітка: визначається вартість техніки, обладнаної силовим агрегатом та самохідним шасі, зокрема тракторів, комбайнів тощо. Яке значення становить величина втрати товарної вартості КТЗ на дату оцінки (зазначається дата, на яку оцінюється його вартість)?
- Яка утилізаційна вартість КТЗ (зазначаються його марка, модель і державний реєстраційний або ідентифікаційний номер) на дату оцінки (зазначається дата, на яку оцінюється його вартість)?
- Яка скрапова вартість КТЗ (зазначаються марка, модель і державний реєстраційний або ідентифікаційний номер) на дату оцінки (зазначається дата, на яку оцінюється його вартість)?
- Яка ліквідаційна вартість КТЗ (зазначаються його марка, модель і державний або ідентифікаційний номер) на дату оцінки (зазначається дата, на яку оцінюється його вартість)?
- Яка вартість матеріального збитку (шкоди), завданого(ї) власнику КТЗ (зазначаються прізвище, ім'я та по батькові власника, марка, модель КТЗ, його державний реєстраційний номер) унаслідок (зазначається подія, що призвела до матеріальної шкоди) на дату оцінки (зазначається дата, на яку оцінюється вартість)?
- Чи укомплектовано КТЗ відповідно до нормативно-технічної документації підприємства-виробника? Якщо ні, то в чому саме полягає неукомплектованість?
- Яка дата виготовлення даного КТЗ (його складової)?
- До якого типу належить даний двигун, які його основні характеристики?
- Чи можливо провести ремонтно-відновлювальні роботи пошкодженого КТЗ (його складових)?
- Якщо можливо, то який обсяг, характер і вартість цих робіт на дату оцінки (зазначається дата, на яку проводиться оцінка майна)?
- Яке значення становить коефіцієнт фізичного зносу складових зазначеного КТЗ?
- Яке значення становить процентний показник ринкової вартості КТЗ?
- Чи відповідають виконані ремонтно-відновлювальні роботи нормативним вимогам?
- Яким характеристикам (у тому числі типу) відповідає КТЗ згідно з Українським класифікатором товарів зовнішньоекономічної діяльності?
- Яка вартість об'єктів дослідження як на території України, так і за її межами?
- Яке найменування та призначення товарів?
- Чи відповідають маркувальні дані дійсним товарним характеристикам товару?
- Чи відповідає якість виробу вимогам стандартів, технічних умов, наданим зразкам за органолептичними показниками?
- Які дефекти має конкретний товар?
- Чи є ці дефекти істотними?
- Чи можлива реалізація (експлуатація) товару за наявності виявлених дефектів?
- Які умови приймання, зберігання та відпуску товару?
- Чи правильно виконані маркування та пакування товару? Чи відповідає маркування та пакування товару вимогам нормативно-технічної документації або зразкам?
- Яким підприємством і коли виготовлено товар (за умови наявності маркувальної інформації або відповідних супровідних документів)?
- Яким характеристикам відповідає товар згідно з Українським класифікатором товарів зовнішньоекономічної діяльності?
- Який розмір матеріальної шкоди, заподіяної власнику майна внаслідок пошкодження цього майна (при пожежі, залитті тощо)?
- Яка ринкова вартість зерна (зернобобових культур) станом на дату укладення контракту (на поточну дату) з урахуванням його якісних показників?
Подібні питання можуть бути поставлені за іншими видами податків та обов’язкових платежів.
3.2. Експертиза фінансово-господарської діяльності
Орієнтовний перелік вирішуваних питань:
4. Експертизи у сфері інтелектуальної власності
4.1. Експертиза комерційних (фірмових) найменувань, торговельних марок (знаків для товарів і послуг), географічних зазначень
Орієнтовний перелік вирішуваних питань:
4.2. Економічна експертиза у сфері інтелектуальної власності
Орієнтовний перелік вирішуваних питань:
4.3. Експертиза винаходів і корисних моделей
Орієнтовний перелік вирішуваних питань:
4.4. Експертиза комерційної таємниці (ноу-хау) і раціоналізаторських пропозицій
4.5. Експертиза літературних та художніх творів
Орієнтовний перелік вирішуваних питань:
4.6. Експертиза промислових зразків
Орієнтовний перелік вирішуваних питань:
4.7. Експертиза сортів рослин і порід тварин
Виходячи із змісту предмету та завдань судової експертизи, пов’язаної із сортами рослин, на вирішення судовому експерту можуть бути поставлені наступні питання:
4.8. Експертиза топографії інтегральних мікросхем
Орієнтовний перелік вирішуваних питань:
4.9. Експертиза фонограм, відеограм, програм (передач) організації мовлення
Орієнтовний перелік вирішуваних питань:
5. Інженерно-технічні експертизи
5.1. Автотехнічна експертиза
Орієнтовний перелік вирішуваних питань:
5.2. Будівельно-технічна експертиза
Орієнтовний перелік вирішуваних питань:
5.3. Гірничотехнічна експертиза
Орієнтовний перелік вирішуваних питань:
5.4. Дорожньо-технічна експертиза
Орієнтовний перелік вирішуваних питань:
5.5. Експертиза з дослідження причин та наслідків порушень вимог безпеки життєдіяльності та охорони праці
Орієнтовний перелік вирішуваних питань:
5.6. Експертиза з питань землеустрою
Орієнтовний перелік вирішуваних питань:
5.7. Експертиза комп'ютерної техніки і програмних продуктів
Орієнтовний перелік вирішуваних питань:
5.8. Експертиза телекомунікаційних систем та засобів
Орієнтовний перелік вирішуваних питань:
5.9. Електротехнічна експертиза
Орієнтовний перелік вирішуваних питань:
5.10. Залізнично-транспортна експертиза
Орієнтовний перелік вирішуваних питань:
5.11. Земельно-технічна експертизa
Орієнтовний перелік вирішуваних питань:
5.12. Інженерно-екологічна експертиза
Орієнтовний перелік вирішуваних питань:
5.13. Оціночно-будівельна експертиза
Орієнтовний перелік вирішуваних питань:
5.14. Оціночно-земельна експертиза
Орієнтовний перелік вирішуваних питань:
5.15. Пожежно-технічна експертиза
Орієнтовний перелік вирішуваних питань:
5.16. Транспортно-трасологічна експертиза
Орієнтовний перелік вирішуваних питань:
6. Криміналістичні експертизи
6.1. Біологічна експертиза
Орієнтовний перелік вирішуваних питань:
6.2. Вибухотехнічна експертиза
Експертиза вибухових пристроїв, слідів та обставин вибуху
Орієнтовний перелік вирішуваних питань:
Експертиза вибухових речовин, продуктів вибуху (пострілу)
Орієнтовний перелік вирішуваних питань:
6.3. Експертиза відео/звукозапису
Орієнтовний перелік вирішуваних питань:
6.4. Експертиза голограм
Орієнтовний перелік вирішуваних питань:
6.5. Експертиза зброї та слідів і обставин її використання
Орієнтовний перелік вирішуваних питань:
6.6. Експертиза матеріалів, речовин та виробів
Орієнтовний перелік вирішуваних питань щодо експертизи лакофарбових матеріалів і покритті:
Орієнтовний перелік вирішуваних питань щодо експертизи полімерних матеріалів:
Орієнтовний перелік вирішуваних питань щодо експертизи волокон і волокнистих матеріалів :
Орієнтовний перелік вирішуваних питань щодо експертизи нафтопродуктів та паливно-мастильних матеріалів:
Орієнтовний перелік вирішуваних питань щодо експертизи скла та кераміки:
Орієнтовний перелік вирішуваних питань щодо експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів:
Орієнтовний перелік вирішуваних питань щодо експертизи рідин, що містять спирт:
Грунтознавча експертиза
Орієнтовний перелік вирішуваних питань:
Експертиза встановлення шкідливих речовин у навколишньому середовищі
Орієнтовний перелік вирішуваних питань:
Орієнтовний перелік вирішуваних питань щодо експертизи речовин хімічних виробництв та спеціальних хімічних речови:
Орієнтовний перелік вирішуваних питань щодо експертизи сильнодійних і отруйних речовин:
6.7. Лінгвістична експертиза мовлення
Лінгвістична експертиза писемного мовлення
Орієнтовний перелік питань, що вирішуються:
Авторознавчою експертизою можуть вирішуватися також інші питання.
Семантико-текстуальна експертиза писемного мовлення
Орієнтовний перелік питань, що вирішуються:
Вказане коло питань, що вирішується експертами-лінгвістами, не є вичерпним.
Під час проведення семантико-текстуальної експертизи можуть вирішуватись і інші питання, що стосуються її предмета.
Лінгвістична експертиза усного мовлення
Орієнтовний перелік питань, що вирішуються:
Під час проведення семантичних досліджень вирішуються питання, пов’язані з аналізом змісту мовлення особи (розмови), - тобто питання, не пов’язані зі встановленням фактичних даних про особу мовця.
Орієнтовний перелік питань та завдань, що вирішуються:
Для ототожнення досліджуваної особи з конкретною особою за ознаками мовлення надаються: (відео) фонограма досліджуваної розмови, в якій могла брати участь певна особа; (відео) фонограма зразків усного мовлення особи, що перевіряється, у формі спонтанного діалогу або монологу.
6.8. Портретна експертиза
Орієнтовний перелік вирішуваних питань:
6.9. Почеркознавча експертиза
Орієнтовний перелік вирішуваних питань:
6.10. Технічна експертиза документів
Орієнтовний перелік вирішуваних питань:
6.11. Трасологічна експертиза
Експертиза слідів рук (дактилоскопічна експертиза)
Орієнтовний перелік вирішуваних питань:
Експертиза слідів ніг людини та взуття
Орієнтовний перелік вирішуваних питань:
Експертиза слідів ніг (лап) та зубів тварин
Орієнтовний перелік вирішуваних питань:
Експертиза слідів злому, інструментів, виробів масового виробництва
Орієнтовний перелік вирішуваних питань:
Експертиза замикальних та запобіжних (контрольних) пристроїв (засобів)
Орієнтовний перелік вирішуваних питань:
Експертиза цілого за частинами
Орієнтовний перелік вирішуваних питань:
Експертиза вузлів та петель
Орієнтовний перелік вирішуваних питань:
Експертиза рельєфних знаків
Орієнтовний перелік вирішуваних питань:
Об'єкти, які підлягають дослідженню, не можна очищати від забруднень, фарби чи іржі.
Окрему групу становлять питання, що пов'язані з установленням належності єдиному цілому частин одягу, що досліджується.
Орієнтовний перелік вирішуваних питань:
Експертиза нашарувань на одязі (взутті)
Орієнтовний перелік вирішуваних питань:
Експертиза слідів транспортних засобів
Орієнтовний перелік вирішуваних питань:
6.12. Фототехнічна експертиза
Орієнтовний перелік вирішуваних питань:
7. Мистецтвознавча експертиза
Орієнтовний перелік вирішуваних питань:
8. Психологічна експертиза
Орієнтовний перелік вирішуваних питань:
9. Товарознавчі експертизи
9.1. Автотоварознавча та транспортно-товарознавча експертизи
Орієнтовний перелік вирішуваних питань:
9.2. Експертиза машин, обладнання, сировини та товарів народного споживання
Орієнтовний перелік вирішуваних питань: