Контрольно-тренувальний блок

Комплексні кваліфікаційні завдання

  • 1. Криміналістичне дослідження матеріалів, речовин та виробів
  • 2. Криміналістична реєстрація
  • 3. Криміналістичне документознавство
  • 4. Криміналістичне зброєзнавство
  • 5. Криміналістичне слідознавство
  • 6. Науково-дослідна фотографія
  • 7. Техніко-криміналістичне забезпечення слідчих (розшукових) дій

  • 3. Криміналістичне документознавство

    1. Схематично зобразити принцип отримання зображення у високому, глибокому та плоскому друці. Відмітити розташування, друкуючих та пробільних елементів, фарби та паперу.
    2. Схематично зобразити принцип отримання зображення у офсетному друці. Відмітити розташування, друкуючих та пробільних елементів, фарби та паперу. Зазначити, чому фарба затримується тільки на друкуючих ділянках форми.
    3. Оглянути бланк документу з використанням збільшувального приладу, виявити ознаки, що свідчать про вид та спосіб друку.
    4. Надано документ з залитими (замазаними) записами. Вказати – які методи та технічні засоби потрібно застосувати для виявлення записів під плямою барвної речовини.
    5. Оглянути документ (аркуш паперу з надрукованим текстом) з використанням збільшувального приладу, виявити ознаки, що свідчать про спосіб нанесення зображень. Визначити – який знакодрукуючий пристрій було застосовано. Які можливості його ідентифікації?
    6. У запропонованому документі (бланк з текстами, відбитками печаток, фотознімком особи та рукописними записами) виявити наявні зміни первісного змісту з використанням збільшувального приладу. Послідовно визначити ці зміни та вказати ознаки.
    7. Надано документ з відбитком печатки (або штампу). Оглянути його з використанням збільшувального приладу, виявити ознаки недотримання фабричної технології. Вказати можливості ідентифікації, а також вимоги до порівняльних зразків.
    8. Оглянути документ (аркуш паперу з рукописними записами) з використанням збільшувального приладу, виявити ознаки письмового приладдя, за допомогою якого виконані записи. Вказати можливості його ідентифікації.
    9. Надано фрагмент пошкодженого документу – об’єкт, зафіксований між предметними скельцями. Оглянути його, вказати, стадію його пошкодження, методи дослідження та особливості поводження з таким документом.
    10. Оглянути документ (аркуш паперу з підписом від імені певної особи) з використанням збільшувального приладу. Виявити ознаки підробки з використанням технічних прийомів.
    11. Надано грошовий знак. Оглянути його з використанням збільшувального приладу. Визначити – справжня чи підроблена банкнота, виявити ознаки фальсифікації.
    12. Обставини події: у гр-на К. у відділенні банку “Правекс” вилучена банкнота номіналом 200 гривень НБУ зразка 2008 року, серійний номер СО 53784529. Для вирішення питання щодо притягнення гр-на К. до відповідальності необхідно встановити - чи відповідає виявлена банкнота зразку – справжній банкноті НБУ такого ж зразку та номіналу; якщо ні, то яким способом виготовлено цю банкноту. Питання: як попередньо дослідити речовий доказ – банкноту номіналом 200 гривень НБУ зразка 2008 року, серійний номер СО 53784529, вилучену в банку “Правекс”? Визначити завдання, які потрібно вирішити при дослідженні наданого грошового знаку. Охарактеризувати методи, технічні засоби та прийоми, що потрібно застосувати при дослідженні.
    13. Оглянути документ (аркуш паперу з рукописними записами) з використанням збільшувального приладу, виявити згаслі записи. Вказати методи встановлення змісту погановидимих записів.
    14. Надано документ з різними реквізитами. Оглянути його з використанням збільшувального приладу. Вказати, які питання можна поставити перед експертом стосовно документу, його реквізитів та зображень.
    15. Оглянути бланк документу, що посвідчує особу з використанням збільшувального приладу. Виявити ознаки, що свідчать про заміну фотознімку та сторінок.
    16. Надано документ зі спеціальними засобами захисту (акцизна марка). Оглянути його з використанням збільшувального приладу. Вказати, які засоби захисту присутні у даному документі. Визначити їх характеристики.
    17. Обставини події: у будинку 45, по вулиці Драйзера у м. Києві у підвалі парадного №1 знайдено обгорілий труп чоловіка, у кишенях якого біли знайдені два пошкоджені шматки паперу. Для розкриття злочину необхідно вирішити питання: частинами яких документів являються два шматки паперу, вилучені на місці події; чи складали ці шматки паперу раніше одне ціле, а також який був попередній зміст цих документів? Назвати завдання, які потрібно вирішити при дослідженні спалених документів. Визначити методи, технічні засоби та прийоми, що потрібно застосувати при дослідженні.
    18. Надано на дослідження посвідчення. Оглянути документ з використанням збільшувального приладу, виявити ознаки, що свідчать про вид та спосіб друку.
    19. Оглянути наданий проїзний документ з використанням збільшувального приладу, виявити ознаки, що свідчать про спосіб нанесення зображень. Визначити – який знакодрукуючий пристрій було застосовано. Які можливості його ідентифікації?
    20. Надано підроблений документ зі спеціальними засобами захисту (грошовий знак). Оглянути його з використанням збільшувального приладу. Вказати, які засоби захисту відсутні у даному документі. Визначити ознаки підробки та її спосіб.