Контрольно-тренувальний блок

Комплексні кваліфікаційні завдання

  • 1. Криміналістичне дослідження матеріалів, речовин та виробів
  • 2. Криміналістична реєстрація
  • 3. Криміналістичне документознавство
  • 4. Криміналістичне зброєзнавство
  • 5. Криміналістичне слідознавство
  • 6. Науково-дослідна фотографія
  • 7. Техніко-криміналістичне забезпечення слідчих (розшукових) дій

  • 2. Криміналістична реєстрація

    2.1. Самостійна робота

    Завдання на самостійну роботу
    з навчальної дисципліни «Криміналістичні обліки»

    Тема 1. Вчення про криміналістичну реєстрацію в системі науки криміналістики

    Презентація шляхом створення мультимедіа.

    Застосування кластерів. Термін "кластер" перекладається з англійської "cluster" - накопичення. Методика спрямована на формування умінь щодо формулювання запитань та пошуку на них відповіді.


    Тема 2. Криміналістичні обліки в системі криміналістичної реєстрації

    Презентація шляхом створення мультимедіа

    Розробити «Кросворд» в електронному вигляді з даної тематики.


    Тема 5. Особливості організації та функціонування трасологічного обліку

    Вивчити тему шляхом використання ПМЦ (Плюс – Мінус – Цікаво) «Плюс» (+) записуємо ті факти, які можуть відповідати на запитання :«Що позитивне?»

    «Мінус» (-) записуємо всі ті факти і думки, які можуть відповідати на запитання : «Що тут погане?»

    «?» - призначений для запису різноманітних фактів і думок, які зацікавили здобувача. «Що тут цікаве?»

    Розробити гру на уявлення «Диксит». Створити карточки або роздрукувати із Інтернету. На них мають бути зображені різні малюнки - практично сюрреалізм. Наприклад, - рукавички, замок тощо. Які асоціації приходять в голову? Їх потрібно сформулювати в одному вислові - та озвучити її іншим. Здобувачі вибирають із свого набору карточку, що підходить за описом та кладе на стіл. Секрет в тому, щоб опис був багатогранним, виграє той, чию карточку відгадали не відразу. Але, важливим елементом є те, що якщо взагалі ніхто не зміг ідентифікувати картку, то здобувач позбавляється балу.


    Тема 6. Особливості організації та функціонування дактилоскопічного обліку

    1. Складіть дактилокарту, відповідно до вимог, що висуваються до оформлення дактилокарт. Розкрийте особливості дактилоскопічних обліків.

    Карта повинна мати такий вигляд:

    2. Розрахуйте основну дактилоскопічну формулу за складеною дактилокартою. Обґрунтуйте свою відповідь. Розкрийте правила складання основної дактилоскопічної формули.

    Повинна мати такий вигляд:

    На зображені барвником червоного кольору відмічені дельти, завдяки яким визначаємо які з наданих на дослідження відбитків папілярних візерунків є завитковими.

    При виведенні основної дактилоскопічної формули складається дріб, у чисельнику якого підсумовуються умовні значення парних пальців завиткових візерунків, а в знаменнику – непарних:

    16+8+4+1_

    16+8+4+2+1

    Після цього до сум умовних значень чисельника і знаменника додається по одиниці:

    29+1_

    31+1


    Отримуємо основну дактилоскопічну формулу за складеною дактилокартою:

    30_

    32

    3. Розрахуйте додаткову дактилоскопічну формулу за складеною дактилокартою. Обґрунтуйте свою відповідь. Розкрийте правила складання додаткової дактилоскопічної формули.

    Наприклад,
    Великий палець правої руки:
    Завитковий узор, у якого нижній рукав лівої дельти проходить під правою дельтою, і між ними знаходиться не більше двох папілярних ліній, вважається завитковим узором з середнім положен¬ням лівої дельти.
    Його індекс — "8".

    І за таким зразком всі 10 пальців.

    Після проведеного дослідження складається формула, яка являє собою дріб, де в чисельнику фіксується ряд цифрових позначень усіх узорів пальців правої руки, які не сумуються, а в знаменнику — пальців лівої. Формула має такий вигляд:

    87978

    77577


    Тема 7. Особливості організації та фунціонування обліку вогнепальної та холодної зброї

    Розкрити тему шляхом її конспектування в електронному вигляді, після чого застосувати прийом Інсерту, тобто маркування тексту, відмічаєте на полях, що відомо, що суперечить вашому уявленню, що є цікавим, а також про що хочеться дізнатися. Маркування здійснюється такими позначеннями:

    U Я це знав(ла) ,

    + Нове для мене,

    - Викликає сумніви,

    ? Питання,

    ! Здивувало

    U

    !

    ?


    Тема 8. Особливості організації та функціонування обліку грошових знаків, бланки документів та цінних паперів

    Застосування кейс-методу. Це вирішення здобувачами вищої освіти ситуацій, побудованих, як правило, на реальних подіях, що вимагає від них проведення аналізу і прийняття рішень (знаходження розв'язку).

    По кримінальному провадженню про шахрайство затриманий чоловік, у якого вилучені два паспорти на ім’я Петренка Миколи Григоровича, 1980 року народження і Сердюка Василя Івановича, 1977 року народження. Вкажіть, яким чином можливо встановити осіб, зазначених у паспортах.

    Заповнити реєстраційну картку на підроблену валюту. Об’єкти взяти у викладача.

    Тема 10. Особливості організації та функціонування обліку синтетичних та напівсинтетичних наркотичних засобів та психотропних речовин

    Розкрити тему, використовуючи прийом «Турнір». Запитання до викладача. Пошуку на них відповідей здобувача (в електронному варіанті).

    Розробити «фішбоун». Постановка проблеми, причина її, наведення фактів та надання висновків.

    Тема 11. Особливості організації та функціонування обліку осіб за ознаками зовнішності та генетичних ознак людини

    Підготувати «кластер». Термін "кластер" перекладається з англійської "cluster" - накопичення. Надання інформаціїї в графічному оформленні.

    Наприклад, в центральному овалі розміщено ключове слово, поняття, фраза, в додаткових - слова, які розкривають значення головного. За допомогою кластера можна в систематизованому вигляді показати великі об’єми інформації (ключові слова, ідеї тощо).

    Можна у прямокутних рамках записати прийняті назви. Навколо кожної рамки в кружечках коротко вписати відомості, які відповідають смисловим блокам. Спробувати установити зв’язки між окремими блоками кластера і з’єднати їх стрілками. Після перевірки можна доповнити кластери новими кружечками.

    Із застосуванням програмного забезпечення «Фоторобот» скласти суб’єктивний портрет зовнішності відомої всім людини (політика, артиста, співака тощо). Роздрукувати. Оцінка залежить від впізнання людини, зовнішність якої була складена.


    Тема 12. Особливості організації та функціонування обліку голосів і мовлення людини

    Створити колекцію фонограм голосів, шляхом моделювання та імітація різних ситуацій.

    Надати письмовий коментар щодо ідентифікації голосу анонімних повідомлень, що надані в папці (стать, приблизний вік, в яких умовах відтворений голос, особливості мови тощо).


    Тема 14. Особливості організації та функціонування обліку матеріалів, речовин та виробів

    Розкрити тему в таблиці:

    Теза та антитеза.

    Алгоритми дії:

    2.2. Ситуаційні завдання