Вступ
Мультимедійний посібник «Техніко-криміналістичне дослідження документів» призначений для формування інформаційно-освітнього середовища, яке створюється з використанням апаратно-програмних засобів інформаційно-комунікаційних технологій та інших сучасних засобів навчання. Даний посібник може використовуватись працівниками правоохоронних органів, зокрема інспекторами-криміналістами Національної поліції України, експертами Експертної служби МВС України, викладачами та науковими працівниками, студентами, курсантами.
Метою розроблення даного мультимедійного посібника «Техніко-криміналістичне дослідження документів» є забезпечення належних умов для проведення освітнього процесу та розв’язання завдань щодо формування навичок дослідження документів, визначених цілями та змістом освіти.
Завданням створення мультимедійного посібника «Техніко-криміналістичне дослідження документів» є забезпечення технічних і методичних передумов для формування інформаційної культури здобувачів вищої освіти, їх освітньої діяльності засобами новітніх технологій, єдності між теоретичними і практичними складовими змісту освіти, профільної спеціалізації; необхідність забезпечення належних умов для проведення навчально-виховного процесу та розв’язання завдань щодо формування навичок дослідження документів, визначених цілями та змістом освіти.
Навчально-практичне середовище, створене мультимедійним посібником «Техніко-криміналістичне дослідження документів», використовується для встановлення способу друку, ідентифікації відбитків печаток, штампів та друкарських форм, встановлення факту та способу внесення змін у первісний зміст документу, дослідження пошкоджених документів, а також перевірки наявності та якості засобів захисту документів від підробки. Інформаційно-комунікаційні технології, якими обладнано мультимедійний посібник, можна також використовувати для вивчення інших навчальних дисциплін.
Застосування мультимедійного посібника забезпечує:
- формування у здобувачів вищої освіти сучасної інформаційної картини світу;
- формування умінь і навичок використання інформаційних технологій, як важливої складової продуктивної діяльності інспектора-криміналіста та судового експерта в сучасному інформаційному суспільстві;
- поглиблене профільне вивчення навчальних дисциплін «Криміналістичне дослідження документів та їх реквізитів» та «Судова експертиза документів»;
- індивідуальну підготовку викладача до занять та підвищення його науково-методичного рівня.