НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ВНУТРІШНІХ СПРАВ

КАФЕДРА АДМІНІСТРАТИВНОГО ПРАВА ТА ПРОЦЕСУ

МУЛЬТИМЕДІЙНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ПОСІБНИК

"МИТНЕ ПРАВО"

ПРАКТИЧНІ ЗАВДАННЯ ДО НАВЧАЛЬНОГО ПОСІБНИКА
"МИТНЕ ПРАВО"

1. Практичні завдання до теми 3.
2. Практичні завдання до теми 4.
3. Практичні завдання до теми 5.
4. Практичні завдання до теми 6.
5. Практичні завдання до теми 7.
6. Практичні завдання до теми 8.

ПРАКТИЧНІ ЗАВДАННЯ ДО ТЕМИ 3

ЗАДАЧА № 1

Під час передвиборчої кампанії посадові особи одного з органів доходів і зборів виявили бажання вступити в політичну партію і подали відповідні заяви в її місцевий осередок. Після роз’яснення керівництва митного органу про неприпустимість подібних дій, обурені працівники оголосили страйк з приводу обмеження їх прав і заблокували роботу митниці.

Здійсніть юридичний аналіз ситуації.

ЗАДАЧА № 2

Інспектор митної служби 1 рангу В. маючи значний досвід роботи в митних органах вирішив за сумісництвом викладати в Академії митної служби України, а також заснувати приватне підприємство – склад тимчасового зберігання.

Чи дозволяє це йому зробити законодавство України?

ЗАДАЧА № 3

Гр. Б. 30 років, здатний за своїми діловими якостями, освітнім рівнем і станом здоров’я виконувати завдання, покладені на митну службу України, виявив бажання працювати на митниці, про що і написав відповідну заяву. Але під час перевірки з’ясувалось, що він мав судимість за вчинення умисного злочину.

Чи може бути задоволене його бажання?

ЗАДАЧА № 4

Гр. С. є власником приватного митного ліцензійного складу Чопської митниці.

Чи може бути переведений його батько на посаду начальника Чопської митниці?

ПРАКТИЧНІ ЗАВДАННЯ ДО ТЕМИ 4

ЗАДАЧА № 1

Після закінчення операцій з огляду багажу гр. К. і оформлення необхідних документів, митному інспекторові стало відомо про наявність в ньому прихованих предметів, заборонених до переміщення через митний кордон України.

Чи може бути за таких підстав проведений переогляд багажу у відсутності власника?

ЗАДАЧА № 2

Мешканець Миколаївської обл. гр. А. з дружиною виїхав на власному автомобілі до Болгарії. Через 1 годину він повернувся до України, намагаючись провезти через митний кордон 4 літри вина та 20 пачок цигарок “Marlboro” для власних потреб.

Чи може він ввезти зазначені товари із звільненням від оподаткування?

ЗАДАЧА № 3

Під час проведення інвентаризації ліцензійного складу митниці був виявлений несупроводжуваний багаж, який перебував на складі понад 40 днів.

Чи може орган доходів і зборів провести його огляд?

ЗАДАЧА № 4

Під час здійснення митного контролю в супроводжуваному багажу гр. О. були виявлені речі заборонені до переміщення в Україну. В пояснені гр. О. зазначив, що це багаж його знайомого і йому нічого не було відомо про його вміст.

Здійсніть юридичний аналіз ситуації.

ПРАКТИЧНІ ЗАВДАННЯ ДО ТЕМИ 5

ЗАДАЧА № 1

Завідуюча вагоном-рестораном потягу міжнародного сполучення Київ—Варшава придбала для реалізації пасажирам 50 пляшок пива і 10 пляшок коньячних виробів.

Чи підлягають декларуванню ці товари?

ЗАДАЧА № 2

Підприємство «Укртелеком» з поважних причин не змогло у повному обсязі задекларувати вантаж, який ввозиться на митну територію України безпосередньо під час переміщення його через митний кордон.

Чи може митниця випустити вантаж у вільний обіг у спрощеному порядку після подання неповної декларації?

ЗАДАЧА № 3

При проведенні огляду багажу гр. З. працівник митниці на підставі даних реєстру товарів, що містять об’єкти права інтелектуальної власності, виявив ознаки того, що товари, пред’явлені для митного контролю, є контрафактними. У зв’язку з цим митне оформлення було призупинено, а товари були розміщені на складі тимчасового зберігання.

З’ясуйте наступні дії митного органу при виявлені контрафактних товарів.

ЗАДАЧА № 4

Гр. Б. придбав за кордоном телевізор «Loewe». При ввезенні на митну територію України в аеропорту «Бориспіль» він з’ясував, що цей товар підлягає обкладенню податками і зборами, на що грошей у нього не вистачило. Зазначений товар був переданий для зберігання на склад митного органу, але гр. Б. протягом одного року за ним так і не з’явився.

Здійсніть юридичний аналіз ситуації.

ПРАКТИЧНІ ЗАВДАННЯ ДО ТЕМИ 6

ЗАДАЧА № 1

Українська фігуристка зайняла перше місце і отримала золоту медаль на Олімпійських іграх.

Чи підлягає ця нагорода оподаткуванню при ввезенні на митну територію України?

ЗАДАЧА № 2

Громадянин Іспанії у зв’язку з остаточним виїздом за межі України, де він знаходився на роботі 20 місяців, бажає вивезти товарів на суму 50000 грн.

Чи може він це зробити уникнувши їх оподаткування, якщо його заробітна плата становила 5000 грн на місяць?

ЗАДАЧА № 3

Гр. Д. придбав на інтернет-аукціоні Ebay ноутбук Compaq Presario-2100 вартістю 180 євро. Доставка в Україну у міжнародному поштовому відправленні коштувала 15 євро.

Чи підлягає цей товар оподаткуванню при перетині митного кордону України?

ЗАДАЧА № 4

При огляді багажу в аеропорту Бориспіль громадянин Франції А. повідомив митного інспектора, що товар, який він перевозить, є продукцією високих технологій і одержаний він у відкритому космосі на космічному кораблі. Тому визначити країну походження товару в цьому випадку неможливо.

З якою метою встановлюється країна походження товару? В якій країні буде вважатися виробленим зазначений товар?

ПРАКТИЧНІ ЗАВДАННЯ ДО ТЕМИ 7

ЗАДАЧА № 1

Київська типографія ввезла на митну територію України як виставковий експонат, під зобов’язання про зворотне вивезення, десятикольорову друкарську машину «Heіdelberg Web 16». Але після закінчення строку, зазначеного у зобов’язанні, вона не була вивезена і використовувалася для поліграфічних робіт.

Здійсніть юридичний аналіз ситуації.

ЗАДАЧА № 2

Харківське приватне підприємство «Фрутіс» оформило в Одеському морському порту в митний режим транзиту в Росію 30 т. бананів, але в зазначений строк вантаж в митницю призначення доставлений не був.

Здійсніть юридичний аналіз ситуації.

ЗАДАЧА № 3

Гр. К. в’їхав в Україну на придбаному в Німеччині автомобілі «Lamborgіnі». Митний кордон України він перетнув під час проведення перезмінки на митному посту і тому не пройшов митний контроль.

Здійсніть юридичний аналіз ситуації.

ЗАДАЧА № 4

Внаслідок весняної повені сталося затоплення митного ліцензійного складу і значна втрата товарів, що знаходяться під митним контролем.

Здійсніть юридичний аналіз ситуації.

ПРАКТИЧНІ ЗАВДАННЯ ДО ТЕМИ 8

ЗАДАЧА № 1

15–ти річний гр. М., ловлячи рибу на гумовому човні в акваторії Одеського морського порту, причалив до судна “Хаджибей”, яке перебувало під митним контролем.

Здійсніть юридичний аналіз ситуації.

ЗАДАЧА № 2

Приватне підприємство отримало вантаж меблів, який до завершення митного оформлення був розміщений на складі підприємства і опечатаний митним інспектором. Однак наступного дня в одній з кімнат приміщення прорвало трубу опалення. Директор підприємства дав розпорядження зірвати митні пломби, перенести вантаж в інше приміщення і провести ремонтні роботи.

Здійсніть юридичний аналіз ситуації.

ЗАДАЧА № 3

Гр. Л. мешкаючи в одному з прикордонних регіонів, ввіз в Україну автомобіль “Lotus” поза місцем розташування органів доходів і зборів з ухиленням від митного контролю і зберігав його у власному гаражі протягом двох років. При спробі продати автомобіль він не мав відповідних документів і був затриманий.

Здійсніть юридичний аналіз ситуації.


© НАВС, 2014