Розділ Ⅲ. ТАКТИКА ДІЙ ПРИ ПРОВЕДЕННІ ПОВЕРХНЕВОЇ ПЕРЕВІРКИ

3.1. Особи

У відповідності до статті 34. Закону України «Про Національну поліцію»

Поверхнева перевірка як превентивний поліцейський захід є здійсненням візуального огляду особи, проведенням по поверхні вбрання особи рукою, спеціальним приладом або засобом, візуальним оглядом речі або транспортного засобу.

Поліцейський для здійснення поверхневої перевірки особи може зупиняти осіб та/або оглядати їх, якщо існує достатньо підстав вважати, що особа має при собі річ, обіг якої заборонено чи обмежено або яка становить загрозу життю чи здоров’ю такої особи або інших осіб.

Поверхнева перевірка здійснюється поліцейським відповідної статі. У невідкладних випадках поверхневу перевірку може здійснити будь-який поліцейський лише з використанням спеціального приладу або засобу.

Основні положення під час поверхневої перевірки:

На початку огляду попередити затримуваного, що при спробі непокори до нього будуть вжиті поліцейські заходи примусу.

При одяганні наручників на затриманого:

3.2. Речей та документів

Фото 8 Фото 9

3.3. Транспортних засобів та вантажів

У разі якщо кількість підозрюваних осіб в транспортному засобі який переслідувався, більше трьох, затримання останніх здійснюється лише після прибуття на місце додаткового наряду. До прибуття такого наряду заборонити підозрюваним особам залишати свій транспортний засіб. При цьому подається команда голосом: “Не рухатись! Руки тримати за головою! (на вітровому склі, на боковому склі і т.п.)”.

3.4. Приміщень та інших місць можливого переховування правопорушників

а) попередньо з’ясувати розташування об’єкта, що підлягає огляду, по можливості уточнити:

б) по можливості з’ясувати дані про осіб, які переховуються на об’єкті (вік, стать, кількість, ймовірність вчинення опору, наявність зброї, їх фізичний та психічний стан);

в) наявність сторонніх осіб поблизу об’єкта та інші обставини, що можуть ускладнити обстеження об’єкта та затримання розшукуваних осіб;

г) доповідати про отриману інформацію диспетчеру.

Огляд підвалів, нежилих приміщень та інших місць можливого переховування правопорушників проводиться не менше, ніж двома патрульними, бажано, з використанням службового собаки.

Загальні правила особистої безпеки патрульних:

Національна академія внутрішніх справ
кафедра тактико-спеціальної підготовки
мультимедійний навчальний посібник
Тактична підготовка працівників патрульної поліції