ЗАДАЧІ З ТЕМИ 1 «ПРЕДМЕТ І ЗНАЧЕННЯ ЛОГІКИ»


I. Знайдіть у наведеному міркуванні засновки і висновок:

1) (1) Суд повинен притягти К. до відповідальності по ст. 255 Кримінального кодексу України, (2) тому що він винен у створенні злочинної організації, (3) а ст. 255 ККУ передбачає відповідальність за цей злочин.

2) (1) Якщо Т. винен у доведенні до банкрутства, то суд повинен його покарати по ст.219 Кримінального кодексу України. (2) Суд повинен притягти Т. до покарання по ст. 219 ККУ, (3) оскільки він винен у доведенні до банкрутства фірми його конкурента.

3) (1) Якщо підозрюваний у момент вчинення злочину знаходився не на місці злочину, а вдома, то він має алібі. (2) С. знаходився вдома. (3) Отже, він має алібі.

4) «(1) Намагайся стати розумним, а не багатим: (2) багатства можна позбутись, (3) а розум завжди з тобою» (Езоп).

5) (1) Ст. 147 Кримінального кодексу України передбачає покарання за захоплення заручників. (2) Таким чином, П. не можна притягати до кримінальної відповідальності за ст. 147 ККУ, (3) бо він не винен у захопленні заручників.

6) (1) Доказ, одержаний з порушенням закону, не має юридичної сили. (2) Даний доказ одержаний з порушенням закону. (3) Тому він не має юридичної сили.

7) «(1) Щастя річ нелегка: (2) його дуже важко знайти усередині себе (3) і неможливо знайти десь в іншому місці» (Шамфор).

8) (1) Довіреність, у якій не вказано дату її оформлення, не є дійсною; (2) дана довіреність не є дійсною, (3) бо у даній довіреності не вказано дату її оформлення.

9) (1) Д. притягається до кримінальної відповідальності, (2) тому що він винен у шахрайстві, (3) а шахрайство карається у кримінальному порядку.

10) (1) Жодного невинного не можна притягати до кримінальної відповідальності. (2) Отже, М. не можна притягати до кримінальної відповідальності, (3) оскільки він не є винним.

II. Виведіть висновок (якщо він можливий) з таких засновків:

1) Кожний підсудний має право на захист. Н. має право на захист.

2) Злочин є суспільно небезпечним діянням. Злочин є кримінально караним діянням.

3) Угоди можуть укладатись в усній чи письмовій формі. Дану угоду укладено в усній формі.

4) Усі курсанти нашого взводу отримали залік з логіки. В. не отримав залік з логіки.

5) Погроза вбивством карається арештом на строк до шести місяців. Ф. не винен у погрозі вбивством.

6) Вирок суду має бути законним. Вирок суду має бути обґрунтованим.

7) Обвинувачуваний має право на захист. Ч. не є обвинувачуваним.

8) Участь у цьому розслідуванні візьме або начальник відділу, або його заступник. Участь у цьому розслідуванні візьме заступник начальника.

9) Якщо Л. вчинив грабіж, то суд повинен його покарати. Л. не винен у вчиненні грабежу.

10) Злочин може бути закінченим чи незакінченим. Даний злочин не є незакінченим.